באילת יפתחו היום (חמישי) אירועי ה"לאומיאדה", ההתכנסות השנתית של חברי ופעילי הליכוד לסוף שבוע של כיף והרצאות, כשבמוקד, כמדי שנה, מדגם הפריימריז הגדול שבו יתבקשו מאות באי האירוע לבחור את מועמדי רשימת הליכוד לכנסת ה-21. בעבר נקראה ההתכנסות "ליכודיאדה" אולם לאחר שמבקר המדינה יוסף שפירא החליט לקנוס את הליכוד במאות אלפי שקלים, בטענה שמדובר בתרומה אסורה למפלגה, תבעו בליכוד מהמארגנים משה בן זקן ומושיקו פסל שלא להשתמש בשם המפלגה ובסמליה. את האירוע ינחה השנה העיתונאי וחבר הכנסת לשעבר שרון גל ובין האטרקציות המצפות למשתתפים תהיה הופעה של הפרוייקט של רביבו.

לאירוע צפויים להגיע שרים, חברי כנסת, אומנים וידוענים רבים. מושיקו פסל, המפיק של האירוע שהשתתף בעונה האחרונה של האח הגדול, יכריז במהלך הלאומיאדה על התמודדות בפריימריז של הליכוד על משבצת הצעירים.

כאמור במוקד יעמוד מדגם הפריימריז הגדול שיהווה מבחן כוח לקראת הדבר האמיתי ורבים מהמועמדים ברשימת הליכוד לכנסת משקיעים זמן, כסף ומאמץ כדי להתברג בו במקום ריאלי, מקימים בלובי המלון דוכנים, מחלקים חולצות, כובעים ופלייארים ומנסים לגייס תמיכה. המדגם יכלול גם את גדעון סער, ניר ברקת והמתפקד החדש יואב גלנט.

אורן חזן מתכונן. צילום: הלאומיאדה

במדגם התבקשו המשתתפים להשיב בין היתר לשאלה "מה דעתך על אפשרות פרסום החלטה של כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני הבחירות, בלי שיתאפשר לציבור להיחשף להתייחסות של ראש הממשלה לטענות נגדו בשימוע". בין התשובות שניתן לבחור "זה לא משנה – מדובר במשחק מכור".

אחת השאלות במדגם הלאומיאדה. צילום: לאומיאדהאחת השאלות במדגם הלאומיאדה. צילום: לאומיאדה

השנה תהיה בלאומיאדה נוכחות בולטת לליכודניקים החדשים שהחליטו להציג 5 מועמדים בפריימריז לליכוד. ראשי הקבוצה, וביניהם ליאור מאירי, יגיעו היום לאילת עם קבוצה גדולה של פעילים ומתנדבים וינסו לגייס לעצמם תמיכה.

שלט תמיכה באורן חזן בדרך לאילתשלט תמיכה באורן חזן בדרך לאילת


מחאה נגד סגירת שדב דב

בתוך כך אלפי עובדים וחברי ועדים באילת יערכו היום עצרת מחאה מול כנס הלאומיאדה בדרישה נוספת לבחון חלופות לסגירת שדה התעופה דב הוז (שדה דב) בתל אביב, המשמש עורק תחבורה מרכזי עבור הנוסעים לאילת וממנה. שדה דב צפוי להיסגר ביולי השנה. בין העובדים שישתתפו בעצרת המחאה: עובדי מערכת החינוך באילת, עובדי העירייה, הנמל, בית החולים, שדה התעופה באילת, עובדי חברת ארקיע, כיבוי האש, מקורות, קצא"א וכן נציגות עובדים מבתי המלון.

יו"ר ההסתדרות במרחב אילת, אבי אזולאי, אמר: "אנחנו מקווים שכל אלו שחושבים שאנחנו, תושבי אילת, לא צריכים שדה תעופה פנים ארצי לנחות בו - יתעשתו. יש לנו אלפי חולים תושבי אילת, שבכל שנה טסים לבתי חולים במרכז הארץ, וזאת צרה צרורה עבורם. זאת גזירה שנופלת על כל תושבי המדינה שטסים לאילת, עיר שחיה אך ורק מתיירות".