ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בארבע עיניים עם נשיא ארצות הברית לפני פעולת המוסד לגניבת ארכיון הגרעין האיראני, כך דווח הערב (שלישי) בחברת החדשות. שני המנהיגים נפגשו בפורום הכלכלי בדאבוס ונתניהו סיפר לטראמפ כי ישראל עומדת לפעול בלב טהרן.

על פי הידווח, הסיבה לעדכון של נתניהו לטראמפ, היא שאם הפעולה היתה מסתבכת, ישראל רצתה גיבוי אמריקאי כדי להוציא את אנשי המוסד. עוד דווח, כי החילוץ של אנשי המוסד מהרפובליקה האסלאמית היה קשה ולקח זמן, ו"כמעט נגמר אחרת". 
כזכור, באפריל שנה שעברה,  הציג ראש הממשלה בנאום לאומה ראיות חותכות, בהן חצי טון מסמכים, שחושפות את "תכנית עמד" האיראנית, ומצביעות על המשך הפעילות הגרעינית האיראנית באתר סודי שהוקם בטהראן. לדבריו, "הם שאפו לפתח נשק בעוצמה של חמש פצצות הירושימה". 

בחודש יולי פרסם הניו יורק טיימס פרטים על הפעולה, ולפי הדיווח, לפריצה היה חלון זמן של שש וחצי שעות בלבד, במהלכה יכלו הסוכנים להיכנס למבנה, וזאת כדי להתחמק מהאבטחה של האיראנים במתקן שבו הוחזקו סודות הגרעין. בזמן הזה, היה על הסוכנים לפרוץ את שתי דלתות המבנה, ולשלוף את הכספות, שבהן הנתונים על הגרעין האיראני נשמר. כדי לפרוץ את הכספות, השתמשו הסוכנים במבערים שמגיעים לכ-2,000 מעלות והתיכו את דלתותיהן.