מפלגת 'הימין החדש' של נפתלי בנט ואיילת שקד הגיבה הערב (ראשון) לסרטונים של יו"ר חוסן לישראל, הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, שבהם התגאה כי חיסל מעל 1,300 מחבלים במבצע צוק איתן. בנט ושקד תקפו את גנץ על תפקודו במבצע בעזה ב-2014 ואמרו כי הוא "נרדם בעמידה".
״בני גנץ נרדם בעמידה ביחס למנהרות הטרור מעזה, דבר שכמעט הוביל לאסון טרור נורא. יצאנו להשמדת המנהרות ב'צוק איתן' לא בזכות בני גנץ, אלא למרות בני גנץ. דוח ועדת החקירה של מבקר המדינה קבע שבנט דחף לפעולה; בני גנץ בלם", אמרו ב'ימין החדש'.

עוד הוסיפו: "פעם אחר פעם הוא גם הסביר לחברי הקבינט שאין לחמאס כוונה להשתמש במנהרות (והם פרצו 3 פעמים והרגו את חיילינו). נזכיר: עשרות מנהרות מוכנות לפעולה מיידית. משך 18 יום בני גנץ גרר רגליים, ועשה כל שביכולתו על מנת שלא לפעול. משך אותם ימים, מחבלי חמאס חדרו לישראל והרגו חיילים שלנו פעם אחר פעם, אבל גנץ בשלו: אין צורך להיכנס, לא כדאי להיכנס". 
"לולא פעלנו, הרי שדרום מדינת ישראל היתה נתונה למתקפת טרור נוראה, כמוה לא ידעה מדינת ישראל. רק לשם השוואה: בחודשיים האחרונים הציבור התוודע לאיום של 6-7 מנהרות חיזבאללה שעוד לא היו מוכנות לשימוש, והבין את המשמעות הנוראה של מתקפת טרור מפתיעה נגדנו. כל מערכת הביטחון נרתמה לגילוי ולהשמדת מנהרות אלו בגליל. ב-2014 דובר בכ-30 מנהרות חמאס מוכנות לפעולה מיידית, וכלום לא נעשה. על כן, כאשר בני גנץ מתיימר להביא ביטחון, חובה להציג את הדברים לאשורם". 
 


גם משמאל תקפו את גנץ בשל הקמפיין שעלה לרשת. ח"כ מיכל רוזין, אמרה: "תמונות שחצניות של השטחת עזה - זאת הבשורה של גנץ? ישראל צריכה אופק מדיני אמיתי - לא רק כוח, כוח ועוד כוח. מזה יש לנו מספיק. ובמקרה של עזה זה גם הוביל אותנו למבוי סתום".

כאמור, בסדרת סרטונים שעלו היום לרשת, מציג עצמו הרמטכ"ל לשעבר כביטחוניסט שחיסל מחבלים רבים מצד אחד וככזה שחותר להסדר מדיני מצד שני. באחד הסרטונים מתגאה גנץ בחיסול ראש הזרוע הצבאית של חמאס אחמד ג'עברי בתחילת מבצע "עמוד ענן" ב-2012 ובחיסול יותר מ-1,300 מחבלים במבצע "צוק איתן" ב-2014.
לצד הגאווה בהישגיו כרמטכ"ל, מצהיר גנץ, שלא הרבה לדבר עד כה מאז כניסתו לחיים הפוליטיים, על כוונתו לחתור לשלום עם אויבי ישראל ."זו לא בושה שתהיה חתירה לשלום", מצוטט גנץ באחד הסרטונים, בו מוצגות תמונות של ראש הממשלה נתניהו בקדנציה הראשונה שלו כשהוא לוחץ את ידו של יאסר ערפאת וראש הממשלה לשעבר מנחם בגין עם נשיא מצרים סאדאת.

 
כאמור, לצד הגאווה בהישגיו כרמטכ"ל, מצהיר גנץ, שלא הרבה לדבר עד כה מאז כניסתו לחיים הפוליטיים, על כוונתו לחתור לשלום עם אויבי ישראל ."זו לא בושה שתהיה חתירה לשלום", מצוטט גנץ באחד הסרטונים, בו מוצגות תמונות של ראש הממשלה נתניהו בקדנציה הראשונה שלו כשהוא לוחץ את ידו של יאסר ערפאת וראש הממשלה לשעבר מנחם בגין עם נשיא מצרים סאדאת.
 
כזכור, ביום חמישי העלה גנץ לדף הפייסבוק החדש שלו סרטון בו הוא אומר: "בשבילי, ישראל לפני הכל. הצטרפו אלי ונצא לדרך חדשה, כי צריך אחרת ונעשה אחרת". בסוף הסרטון, הוא לועג לכל מי שעוקץ אותו על שתיקתו הארוכה ואומר בחיוך: "נראה לי שדיברתי יותר מדי". הפעילות ברשתות החברתיות מלווה בתיוג BG19.
 
בסקר שפורסם אתמול בתוכנית "פגוש את העיתונות" בקשת, נחשף כי בציבור לא מרוצים מבחירתו של הרמטכ"ל לשעבר, שלא לדבר במהלך קמפיין הבחירות. על פי הסקר, 44% מהציבור מאמינים כי התנהלותו של גנץ בנושא היא לא נכונה, וזאת לעומת 22% שמאמינים שגנץ נוהג נכון. 
 
השר וחבר הקבינט המדיני־ביטחוני יואב גלנט (הליכוד) המשיך אתמול במתקפה על יו”ר "חוסן לישראל". באירוע "שבתרבות" בשהם אמר: ״שמונה מילים ופוסטר הם לא תחליף לבחירת דרך, קצת צניעות". “יש מידה מסוימת של תמימות בניסיון להגיע להנהגה לאומית עם אפס ניסיון בתחומים שבהם אנחנו עוסקים”, הוסיף. “זה לא במקום. קצת צניעות. אני לא באתי למערכת הפוליטית ואמרתי ‘אם לא תתנו לי, אז’ או ‘נדרשת הנהגה אחרת’. לאט לך. אלו דברים יהירים”.