ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו סייר היום במפעל מל"מ של התעשייה האווירית המפתחת ומייצרת את טילי החץ, בהמשך לניסוי שיגור טיל החץ 3 שהסתיים הבוקר בהצלחה. ״אני מברך על הניסוי המוצלח של טיל החץ 3. לישראל יש יכולות הגנה והתקפה חזקות מאד ומהמתקדמות בעולם", אמר נתניהו, "יידעו אויבינו המבקשים להשמיד אותנו - אגרוף המחץ של ישראל יגיע לכל מבקשי רעתנו ונבוא איתם חשבון". 

עוד אמר ראש הממשלה כי "בין ישראל לארה״ב מתקיים שיתוף פעולה הדוק ביותר בין תעשיות הביטחון. אני מבקש להביע הערכה מיוחדת לבת בריתנו, ארה״ב, על שיתוף הפעולה הביטחוני, ועל שיתוף פעולה בליווי, בניסוי ובפיתוח מערכות ההגנה שלנו ובתוך זה גם טיל החץ. אנחנו נמשיך לפתח בהצלחה את מערכות הנשק המתקדמות ביותר בעולם כדי להבטיח את ביטחון אזרחי ישראל ואת ביטחון מדינת ישראל". 

ראש הממשלה שמע במקום סקירות ועדכון מבצעי על הניסוי במערכת ההגנה ״חץ 3״ שנערך הבוקר, בשיתוף עם הסוכנות האמריקנית להגנה מטילים MDA. בביקור השתתפו יו״ר התעשייה האווירית הראל לוקר, מנכ״ל התעשייה האווירית נמרוד שפר, ראש מנהלת חומה במשרד הביטחון משה פתאל, נציג חיל האוויר, ראש מנהלת מגן ובכירים נוספים. 
צילום: דוברות משרד הביטחון

הבוקר פורסם כי מנהלת 'חומה' במפא''ת (המינהל למחקר, פיתוח אמל''ח ותשתית טכנולוגית) שבמשרד הביטחון, יחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDA) ביצעו היום בשעה 06:44 ניסוי מוצלח במערכת הנשק 'חץ 3', המיועדת ליירוט טילים בליסטיים מחוץ לאטמוספירה. הניסוי בוצע משדה ניסוים במרכז הארץ, בהובלת התעשייה האווירית ובהשתתפות חיל האוויר. מערך המכ''מים של מערכת ה'חץ' גילה את המטרה לאחר השיגור והעביר את נתוניה אל מרכז ניהול הירי, אשר ניתח אותה וביצע תכנון מלא ליירטה. עם השלמת התכנון, שוגר לעבר המטרה מיירט 'חץ 3', אשר השלים את משימתו בהצלחה מלאה.
 
ממשרד הביטחון נמסר כי "הצלחת הניסוי מהווה אבן דרך חשובה ביכולת המבצעית של מדינת ישראל להגן על עצמה, כנגד איומים קיימים ועתידיים בזירה. יודגש כי מדובר בניסוי נוסף ומתוכנן בתהליך הפיתוח".  בניסוי השתתפו נציגי הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים וכן התעשיות המעורבות בפיתוח מערכת הנשק.