ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק תקף הבוקר (ראשון) את הליכוד לאחר שהתנועה הגישה נגדו תלונה על שיבוש מהלכי משפט, בעקבות התקפתו על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. "הליכוד לא מזיז לי שערה אחת על הזקן. אנשים קטנים, קפוצי ישבן, שמפחדים מיום הדין הקרב", כתב ברק בחשבון הטוויטר שלו.

"אם יידרש, אגיש עם שובי ארצה תלונה נגד נתניהו שאיים על היועמ"ש וקודם על המפכ"ל והחוקרים. שקד איימה על העליון. וכלבלביו שאיימו עלינו ב'מיליונים שלא ישלימו עם כתב אישום'. מושחתים הביתה", הוסיף ראש הממשלה לשעבר. 

תנועת הליכוד הגישה אמש תלונה במשטרה נגד ברק בגין חשד לשיבוש מהלכי משפט. "התלונה הוגשה לאחר שברק איים על היועץ ואמר ש'אם מנדלבליט ינסה לסגור את תיק 2000 תידרש ועדת חקירה ממלכתית. אדם לא ראוי. חרפה וביזיון. מנדלבליט- נא להתעשת!'.  זהו ניסיון שקוף של סחיטה באיומים", נמסר בהודעת הליכוד.
כזכור, ברק תקף אתמול את מנדלבליט בחשבון הטוויטר שלו בחריפות, תוך טענות כי הוא מטייח את החקירות הפליליות בהם חשודים בני משפחת נתניהו. "אם מנדלבליט ינסה לסגור את תיק 2000 בניגוד להמלצת כל אנשי הפרקליטות וכל חוקרי המשטרה, חוץ מנזרי ואייסמן", כתב ברק, "תהיה לפנינו ראייה חזקה להעדר קיצוני של ניקיון דעת".


 אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90 אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90


"אדם לא ראוי"
 
בנוסף לדברים אלו, כתב ברק כי "אם בג"ץ לא יתערב, תידרש ועדת חקירה ממלכתית", כינה את מנדלבליט "אדם לא ראוי" וטען: "הוא כבר מרח כך את תיק המעונות, חרפה וביזיון. מנדלבליט - נא להתעשת". ברק ציטט דיווח של חדשות 13 מאמש, לפיו מנדלבליט נוטה שלא להגיש כתב אישום כנגד נתניהו בתיק 2000.
לפני מספר ימים פורסם בחדשות 13 כי ההחלטה באשר להגשת כתב האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו תתקבל ככל הנראה בסוף השבוע הקרוב או יומיים לאחר מכן. טרם סוף השבוע הנוכחי, התקיימו דיוני סיכום בלשכת היועמ"ש מנדלבליט, בהם נידונו כל חקירות נתניהו ובעיקר תיק 2000.
בשבוע הקרוב, על פי הפרסום, יתחילו את ניסוח טיוטת כתב האישום, שתעבור לאחר מכן לאישור של פרקליט המדינה, שי ניצן, ותכלול את הערותיו של ניצן וכן של מנדלבליט. במקביל, חוות דעתו של פרקליט המדינה על כל פרשות נתניהו צפויה גם כן להתפרסם כבר בשבוע הבא. לפני כשבוע וחצי דווקא פורסם כי מנדלבליט צפוי להודיע על כתב אישום נגד נתניהו גם בתיק 2000, העוסק בקשר בינו לבין מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס. למרות זאת, בתיק המדובר היו הבדלי גישות קוטביים בצוות היועץ המשפטי, שהסתייג אף הוא מהתיק הזה לאורך זמן רב.