בן כספית התראיין הבוקר ל"קבינט" ב-103FM לקראת ההכרעה בתיקי נתניהו וסיפק הסברים על המשך התהליך שצפוי במערכת הפוליטית. על פי ההערכות, ראש הממשלה יואשם בסעיפי שוחד, מרמה והפרת אמונים בפרשות 1000,200 ו-4000.תשלב לנו את לוח הזמנים הפוליטי. שמעתי דברים מבכירי הליכוד שלא שמעתי בעבר

"הבעיה שהם אומרים זאת לך ולא לציבור. האתגר הפוליטי והדרמטי על נתניהו הוא לספוג את הודעת מנדלבליט במידה ותהיה היום ולהשאיר את הליכוד במצבו הנוכחי - גוליבר וגמדים, כך שבכירי הליכוד ימשיכו לנהור לאולפנים ולהגן עליו בכל מחיר, גם תחת החלטת יועץ משפטי. כרגע אני רואה את זה נמשך. מי שיקבע לאן הדברים ילכו הם הסקרים. זאת השאלה הגדולה. אם תראו שאחרי הודעת היועץ נתניהו ישמור על אותה קידומת אז הוא יוכל לשמור על השורות".

הוא יצליח לשמור על הכוח הזה? עפ"י הסוקרים, נתניהו איבד ארבעה מנדטים

"זה הנתון שמונח גם אצל נתניהו. אם מנו גבע סוקר כל יום, נתניהו סוקר כל שעה. נתניהו כבר עשה בעבר קסמים גדולים מאלו. אם ימשיך לשמור על המנדטים אז ייתכן שיצליח לשמור גם על המשמעת במפלגתו, לפחות עד הבחירות. מדגם קטן ממה שצפוי לו קרה אתמול מפיו של גדעון סער אחרי סרטון בית הקברות. אנחנו כבר יודעים שאין מצב שיצאו סרטונים מקמפיין נתניהו ללא נתניהו ולכן זו הסנונית הראשונה".

אתר 'וואלה' פרסם שלשכת מירי רגב הייתה מעורבת בפרסום טענות ההטרדה המינית נגד גנץ

"זה לא המשפט המוזר הראשון שנשמע מכיוונה של מירי רגב. מה שעורר אצלי את סימני השאלה הייתה העובדה שהפרסום יצא יום לפני החלטת היועמ"ש. זה שקוף וברור שמישהו עשה כאן שגיאה. אני לא יודע אם המציאו את הבחורה הזאת, אך היא אמרה בפוסטים קודמים שלה שגנץ היה כמה שנים מעליה בכפר הירוק, היא שמעה סיפורים עליו אבל אינה יודעת דבר בנושא. זה נראה תמוה. כל הערוצים טיפלו בנושא במינון הנכון ומה שפרסמה היום טל שלו הופך את סמני השאלה לסימני קריאה. אני מניח שנדע תוך יומיים - שלושה עד כמה מירי רגב/ קמפיין הליכוד היו מעורבים בהצפת הנושא דווקא עכשיו".

שלד הקואליציה שנתניהו בונה עכשיו יחזיק מעמד? 

"הוא עשה זאת באומנות בכל הקריירה הפוליטית שלו. היום מדובר בסיפור אחר, הוא לא עמד לפני החלטות יועמ"ש באשמת שוחד. לדעתי המבנה המפואר שהוא מרכיב עכשיו לא יחזיק אחרי הבחירות. מה שהוא שומע היום מבנט, שקד וכחלון זה לא מה שהוא יישמע מהם יום אחרי הפרסומים. דוד ביטן אמר בשבת תרבות בקולו שלא יהיה חוק צרפתי במדינת ישראל ובטח שלא יחול אחורה, אחרי החלטת יועמ"ש".

הקמפיין 'רק נתניהו' יימשך עד הסוף או שיציגו גם את הנבחרת של הליכוד?

"נתניהו יעשה כל דבר שהוא צריך לעשות כדי לנצח. כרגע הנתונים מראים שצריך להפוך את הבחירות למשאל עם עליו ולטעון על רדיפה וחיסול פוליטי. אם הדבר הזה ישתנה ונתניהו יהפוך לנטל במקום לנכס זה יכול להשתנות - אני בינתיים לא רואה את זה קורה".