נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נשא היום (חמישי) דברים והניח זר בטקס האזכרה הממלכתי לחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע. בדבריו אמר הנשיא: "בבסיס עמידתנו כאן היום, עומדת אמת אחת, מוחלטת. חובתה של מדינת ישראל והעומדים בראשה לעשות הכול כלפי חיילנו שלא שבו מן הקרב. זהו חוב מוסרי מן המעלה הראשונה".

"עלינו לעשות הכול כדי להשיב את כל הבנים הביתה אל קבר ישראל. ובמשימה הזו עלינו לגלות את התכונות אותם דרשנו ואנו דורשים מהלוחמים שלנו, הבנים האהובים שלכם: מסירות, נחישות, יצירתיות, רעות ודבקות במשימה. לא הרפינו ולא נרפה מהמשימה הקדושה הזו".

בהמשך נאומו פנה הנשיא אל המשפחות השכולות, ואמר: "משפחות יקרות. כאבה של משפחה אשר איבדה את היקר מכול הוא קשה מנשוא. הכאב שלכם, בני המשפחות חללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע קשה יותר. זהו כאב כפול. אצלכם לגעגועים, לקריעת הלב והנפש מתווספת אי הוודאות". 

ריבלין הוסיף וציטט מתוך שיר של המשורר יהודה עמיחי: "'בני, אתה שוב מדאיג אותי... אני מחפש אותך תמיד. הפעם בין ערפילי הגליל העליון. אני, אבא ערפל'". לכם, אין קבר לעלות אליו. אתם, תמיד, תמיד, מחפשים את היקר לכם".

הנשיא התייחס גם לבחירות הקרבות והסערות התקשורתיות של התקופה האחרונה, דוגמת אמירתה של הדוגמנית רותם סלע, שגררה תגובות רבות. "אלה ימים סוערים במדינת ישראל. השיח מקצין. גבולות מטשטשים. גם בימים אלה אסור לנו לשכוח בתוך השוחות, במארבים אנו שוכבים יחד. זה לצד זה, ימין ושמאל, יהודים ולא יהודים. שם, מחרישות המחלוקות. כך לחמו היקרים לנו. כך, בכאב גדול, גם נפלו למען המדינה. בני משפחות אהובים ויקרים, אני מחבק אתכם".