תשעה ימים לבחירות לראשות הממשלה ועל רקע המתיחות בדרום והשיחות עם המשלחת המצרית, יו"ר ש"ס, אריה דרעי, התארח בתוכניתם של בן כספית ופרופסור אריה אלדד ב-103FM, התייחס לאי כינוסו של הקבינט המדיני -ביטחוני לאור המצב המתוח בדרום וטען כי הוא מתנגד לקמפיין השלילי של מפלגת הליכוד נגד מועמד רשימת כחול לבן לראשות הממשלה בני גנץ, המציג אותו כלוקה בנפשו.

"הם יורים אבל אנחנו משיבים להם בתגובה חזקה מאוד. הם קיבלו מכות חזקות מאוד על ירי שלטענתם לא היה שלהם. מי שמכוון לישראל שייקח אחריות על הטעויות שלו. מי שרוצה לכבוש את עזה שיגיד מה יקרה ביום אחרי. בשכם וברמאללה יש שלטון אחר. האם אנחנו רוצים למוטט את שלטון החמאס ולתת את הרצועה לאבו מאזן?"אחרי שתמוטט את החמאס אתה מעריך שיקום משטר אחר ברצועה?


"אין דמוקרטיה אמיתית בעזה. יש שלטון של פחד ומחבלים שתלויים במשכורת שלהם ומטילים טרור. תראו את ההתקוממות התושבים ואיך משתלטים עליהם. זה לא כמו בחירות דמוקרטיות בישראל".הלילה הם ירו חמש רקטות. על הראשונה שלחנו להם דולרים, על השנייה פתחנו את המעברים, על השלישית הרחבנו את תחום הדיג. מה נעשה עם הרביעית והחמישית? למה לא כינסו את הקבינט?


"אין לי ספק שאם היה נדרש לקבל החלטות בקבינט היו מכנסים אותו. הקבינט לא מנהל את הקרב ולא יורד לרמה הטקטית. יש בנק מטרות. אם היו אתמול מהומות בצעדת המיליון, הקבינט להערכתי היה מתכנס, אך זה לא קרה אתמול. אמנם ירו ואומנם כרגע יש אזעקות אבל למה לכנס את הקבינט? כדי שהכל ידלוף?"

אתה יהודי מפוכח וותיק. אם ראש הממשלה היה בני גנץ היו תוקפים אותו. מופצים סרטונים איך נתניהו דיבר באותה סיטואציה כשהיה באופוזיציה.


"כשאנחנו מתעסקים בדיני נפשות אסור להפוך את זה לפוליטיקה. נתניהו טעה אז כשיצא נגד הצבא. המזוודות שאנחנו מעבירים הן כדי שלא תהיה התמוטטות, אנחנו רוצים שיהיו שם מחלות?".מה דעתך על הקמפיין נגד בני גנץ?


"דעתי שלילית מאוד על הקמפיין אבל מי יישמע אותי. מישהו ישכנע אותי שגנץ באמת לא שפוי? הוא היה רמטכ"ל ותרם את כל חייו, אני חושב שהוא עשה טעות גדולה שחבר ללפיד אך בין זה לבין ללעוג עליו יש הבדל".ברור לכולנו שאתה תומך בנתניהו ורוצה להיות חלק מממשלתו ושבלי גוש ימין גדול זה לא יקרה. למה אתה מתנגד להצעה של אלי ישי?


"שמחתי שאלי ישי הסיר את מועמדות המפלגה שלו והצטערתי שהוא לא חזר לש"ס. נתניהו ניסה להתערב ולאחד את הימין וניסה להבטיח לאלי ישי כל מיני הבטחות. אני ביקשתי ממנו שלא להתערב והערכתי שיחד לא ירוצו בסוף. אני שמח שכל קול לא ילך לאיבוד".למה אלי ישי חושב שאתה המן הרשע? למה לא עושים שלום בית?
"אלי ישי היה 13 שנה בש"ס והיה גם יו"ר התנועה עד שחזרתי. הוא לא השלים עם חזרתי והחליט ללכת עם יהדות התורה. חבל. זה גם משפיל וגם לא מכבד את הספרדים אבל זה עדיף מאשר שהיה ממשיך לרוץ".מר"ן ממשיך להשתתף בקמפיין שלכם.


"זה לא סוד שהמפעל החשוב ביותר של מר"ן היה ש"ס שהוא נלחם עליה עד יומו האחרון. זו מועצת החכמים שהוא מינה אותה ואנחנו מזכירים זאת לציבור. אני משוכנע שלא נרד מהכוח שלנו (7 מנדטים) ורק נעלה".אתה מכיר היטב את רה"מ. אם נתניהו יראה שהוא בפיגור הוא ישתה לכם מנדטים.
"הוא לא יוכל להוריד אותי מאחוז החסימה, יש לנו בייס של שישה מנדטים לפחות. זו תהיה טעות לעשות דבר כזה כי הוא צריך להיות ראש ממשלה. היינו שם בפעם הקודמת ונצטרך להתמודד עם זה. אנחנו נערכים לכל תרחיש ומקווים שיהיה טוב. אנחנו מאמינים שיהיה לנו גוש ממליצים מספיק גדול".


אין ספק שהאינטרס של נתניהו ושל גוש הימין  הואשהמפלגות יעברו את אחוז החסימה. אנחנו לא צריכים להוכיח את עצמנו. אנחנו צריכים לדאוג לכך שיהיו מספיק שותפים להרכיב ממשלה. אני לא רואה אפשרות לעשות שיתוף פעולה עם גנץ ברגע שחבר ללפיד. אני רוצה לשמר את המשרדים שלנו ולהישאר במשרד הפנים".מה דעתך בנוגע לתופעת פייגלין?


"בהתחלה לא התייחסתי. מטריד אותי שהמסר המרכזי הוא החופש האישי של כל אדם. אנחנו חברה ומסגרת. אם אדם ירצה להתאבד או לא ירצה להתחסן או להשתמש בחומרים כלשהם זו אחריותו האישית? שמעתי שיש מי שרוצה לא לעשות ברית מילה".לסיום, כחבר קבינט מנוסה. יש לך מה להוסיף על פרשת הצוללות?


"בן כספית הוא כתב מאוד מוכשר, ראיתי את הכתבה שלו ואת התמיהות שלו לצורך של הצוללות. העליתי את הנושאים הללו בקבינט, שאלתי את הרמטכ"ל ישירות בנוגע לדברים".דרעי התארח גם בגל"צ, התייחס לקמפיין נגד גנץ ודחה את הטענות לפיהן הוא לוקה בנפשו כשאמר: "הקמפיין שעושים נגדו הוא שפיכות דמים. אני לא מקבל את זה".