בצל הדיווחים על הפסקת אש, שתי שריפות פרצו הערב (שני) בתחום המועצה האזורית אשכול כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו לאזור מכיוון רצועת עזה. בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף בשעות הערב בהערכת מצב בפיקוד הדרום, שבסיומה אמר כי "ביומיים האחרונים חידשנו את המדיניות של חיסול בכירי הטרור, הרגנו עשרות מחבלים והפלנו מגדלי טרור. שינינו את כללי המשחק והחמאס מבין זאת היטב. הנחיתי להיערך להמשך".

"ביומיים האחרונים חידשנו את המדיניות של חיסול בכירי הטרור, הרגנו עשרות מחבלים של החמאס והג'יהאד האסלאמי והפלנו מגדלי טרור. אנחנו שינינו את כללי המשחק, והחמאס מבין זאת היטב. ועם זאת, ברור שזו לא סוף המערכה, ולכן הנחיתי להיערך להמשך והנחיתי גם להשאיר את כוחות השריון והארטילריה סביב רצועת עזה. אני רוצה לשבח את תושבי הדרום על עמידתם האיתנה, ואת מפקדי וחיילי צה"ל על פעולתם התקיפה".נתניהו, כאמור, קיים הערכת מצב והתייעצות ביטחונית בפיקוד הדרום עם ראש המל״ל מאיר בן שבת, סגן הרמטכ״ל אלוף אייל זמיר, מפקד פיקוד הדרום אלוף הרצי הלוי, מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף כמיל אבו רוקון, מפקד אוגדת עזה תא״ל אליעזר טולדנו ובכירים נוספים.

קודם לכן, ביקר ראש הממשלה נתניהו את הפצועים רס״ן סולטאן עיאדה ורב״ט עומר שלום שנפצעו בפעילות מבצעית בגבול רצועת עזה בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

במקביל לביקורו של נתניהו בדרום, הצהיר דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו-עוביידה, כי גדודי אל-קסאם הצליחו לעקוף את כיפת ברזל - על ידי שימוש בטקטיקה של שיגור עשרות רקטות במטח אחד.