קריצה מהשמאל-מרכז: בצל הסחבת במשא ומתן הקואליציוני, הציע היום (חמישי) יאיר לפיד, מספר 2 בכחול-לבן, ליו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, להצטרף לממשלה אלטרנטיבית. בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו, בו ציטט דברים שאמר בראיון ברדיו רק"ע, כתב לפיד: "אם הוא יחכה כמה חודשים הוא מקבל מאתנו 55 אצבעות בטוחות כדי להעלות את הפנסיות לגודל שהבטיח".לדברי לפיד, "אם ליברמן יכנס לממשלה הוא יצטרך להתפשר על הפנסיות ושוב הציבור הרוסי לא יקבל כלום. אם יחכה כמה חודשים הוא מקבל מאתנו 55 אצבעות בטוחות כדי להעלות את הפנסיות לגודל שהבטיח. יחד איתו יש לנו 61 קולות. רוב מלא-מלא". ואולם, גולשים ברשתות הופתעו מדברי לפיד, שכן גוש השמאל-מרכז מונה 55 חברי כנסת, בעוד שמפלגתו של ליברמן מכילה 5 בלבד. מאוחר יותר לפיד השיב לטענות, בתגובה לציוץ של עמית סגל, כשכתב: "תנחש מי האצבע ה-61 שלי". 
בתוך כך, גורמים בישראל ביתנו אמרו היום בשיחה עם מעריב אונליין כי "בעניין קואליציית 60 הח"כים, שיהיה ברור - אם אנחנו לא בקואליציה אנחנו מצביעים נגדה חד וחלק".
 
עוד הוסיפו הגורמים במפלגה כי "קיבלנו החלטה להרגיע את השטח, ליברמן הורה לחברי הסיעה לא להתראיין. קיבלנו פנייה מהשר זאב אלקין ונשאלנו אם נתמוך בהגדלת מספר השרים והחוק הנורווגי בשבוע הבא ואמרנו שבוודאי. גם אמרנו לליכוד שנתמוך בכל מועמד שלהם לתפקיד מבקר המדינה". במפלגה ניסו להסביר את הרציונל להרגעת הרוחות ואמרו כי "אנחנו מנסים להראות שיש לנו רצון, אבל שיהיה ברור שאנחנו לא יכולים לוותר על הכל.
החרדים דיברו כל הזמן על 'תיקונים מינוריים' בחוק הגיוס. ממה שהבנו הם הגישו לליכוד מגילת אסתר שלמה. אנחנו בכל מקרה היינו מתנגדים לחוק גיוס מתוקן. יש שם ניסיון לרוקן את החוק מתוקף ואנחנו לזה לא נסכים". בנוגע לאפשרות חזרתו של ליברמן למשרד הביטחון מה שישיב את בעיית עזה לפתחו אמרו במפלגה כי "בנושא עזה, ידוע שלרה"מ יש גישה אחת ולליברמן גישה מסוימת. פשוט צריך להגיע בהסכם ברור וכתוב מדיניות בהסכמה".