סערה בפתח ישיבת הוועדה המיוחדת להכנת הצעת החוק להגדלת מספר השרים בעקבות הפרסום הבוקר (שלישי) במעריב אונליין על כך שנשיאות הכנסת אישרה אתמול להנחה את הצעת חוק החסינות שהגיש ח"כ מיקי זוהר (ליכוד).
הדיון בכנסת. צילום: דוברות הכנסת
ח"כ זוהר אמר בתחילת הדיון: "החוק הוגש בתחילת המושב. לומר שהגשתי בשביל המו"מ זה שקר. שמעתי היום את ח"כ יאיר לפיד אומר שאני שליחו של נתניהו. זאת טענה שמצד אחד מאוד מכבדת אותי ומנסה להציג אותי כנער שליחויות. אבל האמת, רה"מ בכנסת הקודמת בלם את חוק החסינות. אמר לי שהוא לא מעוניין לכן לא הצלחתי לקדמו. כשהשגתי הוא הבהיר שזה לא חלק מהמו"מ. אני מנסה לשכנע את רה"מ גם בכנסת הנוכחית לתמוך בו".

"מקרה נתניהו הוא הדוגמה למה צריך את חוק החסינות כי פעם ראשונה שמאשימים אדם בשוחד בלי שיקבל אגורה שחוקה לכיסו. יש לי שני תארים במשפטים ואני יודע במשפט פלילי מה הגדרת שוחד. אמר את זה שי ניצן. בפעם הראשונה בהיסטוריה של ישראל מגישים עבירות שוחד שהם לא בצע כסף. היתכן? פעם ראשונה לכבוד אדם מאוד מיוחד", הוסיף.

יואב סיגלוביץ'. צילום: אריק בנדר יואב סיגלוביץ'. צילום: אריק בנדר

 רז נזרי, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אמר בדיון: "לומר שהיועמ"ש רודף את רה"מ? אני דוחה מכל וכל. אנחנו חוטפים גם מימין וגם משמאל. גם אלה וגם אלה אמירות חסרות בסיס. החלטות היועמ"ש מתקבלות על סמך עמדתו המקצועית ומה שמונח בפניו. אני לא זוכר מקרה שדנים בוועדה בכנסת אם יש ראיות או לא ראיות".

"הכנסת ריבון ומחוקק. בהליכים משפטים זה עניין למערכת המשפטית. מדובר בהליכים פלילים ואני מקווה שכך יהיה תמיד שהם מתהלים במערת המשפטית. לבוא ולטעון כלפי היועמ"ש על רדיפה פוליטית אסור שיאמרו. יש אדם אחד מוסמך שהחליט על שימוע ויעשה שימוע אם יהיה שימוע. כאשר עוסקים בסוגיות של משפט פלילי זה נחלת היועמ"ש בלבד", אמר נזרי.
"הציבור ישפוט אותך בהיסטוריה של עם ישראל"
 
ח"כ צביקה האוזר (כחול לבן) שאל: "האם אתם ממציאים מנגנונים חדשים כדי למנוע את בירור האמת? היועמ"ש חתום על כתב החשדות. יש לכם פקפוק ביושרו. זה לא רפובליקת בננה פה. אתם מפקפקים ביושרו של היועמ"ש כי אתם לא מוכנים למצות את ברור האמת במדינת ישראל". 
ח"כ יואב סגלוביץ' (כחול לבן) אמר לזוהר: "כשמישהו אומר שאין קשר בין הצעת החוק לכתב האישום יש לבדוק את לוחות הזמנים. הגשת את החוק אחרי שנפתחו חקירות נתניהו. יש כרגע כתב חשדות חמור כנגד נתניהו לדעת היועמ"ש שהוא האינסטנציה הבכירה ביותר. חקירה של רה"מ באשר הוא היא לא הראשונה שהייתה נעשית בזהירות ושום שכל. אנו נמצאים בעידן שבו למעשה כרגע המשא ומתן הקואליציוני שמתנהל כרגע בין הליכוד כמפלגה שקבלה מנדט להקים ממשלה לבין כל מפלגות הקואליציה ועוסק בחוק החסינות נגוע בפלילים".


מיקי זוהר. צילום: דוברות הכנסתמיקי זוהר. צילום: דוברות הכנסת

 
זוהר הגיב: "אתה יכול להפסיק לשקר. אתה יכול לתת לי דוגמאות. הוא משקר לציבור ואני אחשוף את השקרים לו. בוא תגיד את האמת. אני לא עובד אצלו ולא חושש ממנו ולא חושש מחקירות.  מספיק הכפשת. סיימת לדבר. מה שעשית הציבור ישפוט אותך בהיסטוריה של עם ישראל. המציאות תכתוב אותה". 
סגלוביץ' השיב: "יש כתב אישום כנגד רה"מ. אני לא בטוח עד כמה מעודכנים. כל מי שנותן יד להתנהלות הבלתי מקובלת שמתרחשת פה בכנסת הוא בושה וחרפה לבית הזה וגם אתה אדוני בושה וחרפה. מיקי זוהר אני מתבייש בך. הפעולות שאתה עשית הם לא פחות חמורים מאוד לאיש שמחשיב עצמו לאיש חוק". זוהר השיב: "איך לא חקרו את יאיר לפיד על ענייני נוני מוזס? הציבור לא טיפש. אנשים יודעים מה קורה, איך פתאום נפלת אצל יאיר לפיד".