פחות משבוע למועד האחרון להקמת הקואליציה, והצדדים עדיין רחוקים. יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, התייחס היום (שבת) בחשבון הפייסבוק שלו למשא ומתן הקואליציוני והציב אולטימטום לליכוד ולמפלגות החרדיות. "בימים האחרונים צמרת הליכוד תוקפת את "ישראל ביתנו" בטענה שהיא מונעת הקמת ממשלת ימין. ברצוני להזכיר לכולם, שגם במערכת הבחירות וגם לאחר הבחירות אמרנו באופן ברור ופומבי, שנתמוך אך ורק בנתניהו כמועמד לראשות הממשלה, וכך גם המלצנו לנשיא המדינה. את כל הפניות שקיבלנו מגורמים כאלו ואחרים, ללכת במסלולים אחרים, דחינו על הסף. גם היום אנו אומרים באופן חד וברור שלא נמליץ על אף מועמד אחר לראשות הממשלה. אבל ימין זה לא פולחן אישיות. ימין אלו ערכים. שירות צבאי תמיד היה ערך עליון בתפיסת העולם של המחנה הלאומי".

עוד הוסיף: "בנקודה הזו, לפני הבחירות, תוך כדי הבחירות וגם אחרי הבחירות הבהרנו, חדשות לבקרים, שלא נזוז מילימטר אחד מהנוסח המקורי של חוק הגיוס, כפי שעבר בהצבעה בכנסת בקריאה ראשונה. לא הכנסנו עזים חדשות, לא הערמנו קשיים ולא הפתענו בשום דבר חדש. נוסח החוק תואם במלואו עם נציגי המפלגות החרדיות, ומלבד אחד, כולם הסכימו לו. לכן, לא מובן מדוע במקום להפעיל לחץ על המפלגות החרדיות, ועל אותו אחד באופן ספציפי, בוחרים בליכוד להשמיץ את ישראל ביתנו".

ליברמן הציב אולטימטום וציין כי במידה ולא יתקבלו דרישות מפלגתו בנוגע לחוק הגיוס, ייתכנו בחירות חוזרות. "אנו לא מנהלים מו"מ עם החרדים, אנו מנהלים מו"מ עם הליכוד. הדרישה שלנו היא שבהסכם בינינו יופיע סעיף, שחוק הגיוס בנוסח המקורי יעבור בקריאה שנייה ושלישית. מצדנו הח"כים החרדים יכולים לצאת מן האולם בזמן ההצבעה בדיוק כפי שעשו בהצבעה בקריאה הראשונה, אבל כל שאר מרכיבי הקואליציה חייבים להתחייב לתמוך בנוסח המקורי. באותו הרגע שזה יוסדר תקום ממשלת ימין אמיתית ולא ממשלה חרדית. ב"ישראל ביתנו" מאמינים בעיקרון של "חיה ותן לחיות". אנחנו בעד מדינה יהודית ונגד מדינת הלכה. לכן, קבלו את הצעתנו. במידה ולא, נלך לבחירות חוזרות. העם יכריע אם הוא רוצה ממשלת ימין או ממשלת חרדים", אמר.

לנוכח המצב כינס שלשום ראש הממשלה בנימין נתניהו דיון חירום שאליו הגיעו השותפות הקואליציוניות העתידיות, אבל ליברמן החרים את הדיון. מישראל ביתנו נמסר כי עקב ההתראה המאוחרת נבצר מליברמן להגיע. מהדיון הזה יצאה קריאה לליברמן להצטרף לממשלה ימנית, כדי שלא תקום ממשלת שמאל. 
 
נתניהו איים כי יבקש את פיזור הכנסת ויכריז על בחירות חדשות, כדי למנוע את הטלת הרכבת הממשלה החדשה על חבר כנסת אחר. בפועל מדובר בעוד אמצעי לחץ להגיע להסכמות. שלשום בערב פרסם הליכוד הודעה ובה נכתב: "ליברמן התחייב לקהל בוחריו שיתמוך בהקמת ממשלת ימין בראשות נתניהו. כעת הוא משתמש בכל מיני תירוצים כדי למנוע את הקמתה של ממשלה זו, מה שעלול להביא להקמת ממשלת שמאל".