גורמים בסביבת נתניהו לחוצים מתרחיש של קיום בחירות חוזרות, כך עולה מדיווח שפורסם הערב (שלישי) בחדשות 13. בדיווח צוטטו גורמים כאומרים לרה"מ: "אסור לך ללכת לבחירות בשום פנים ואופן, אם תלך לבחירות יווצר מצב שתהיה חייב ללכת לשימוע".
הם הוסיפו כי "לאחר הבחירות, גם אם תזכה, תהיה במרוץ כדי לחוקק את חוק החסינות ואת פסקת ההתגברות, ויש סיכוי גבוה שלא תצליח לפני החלטה של היועץ המשפטי לממשלה להגיש נגדך כתב אישום". הגורמים הדגישו כי במידה ויהיו בחירות - נתניהו צפוי לבקש דחייה נוספת של מועד השימוע. עם זאת, גורמים משפטיים אמרו כי המועד הנקבע סופי ולא תיתנתן דחייה נוספת.
כזכור, היועץ המשפטי לממשלה הודיע בשבוע שעבר לבאי כוחו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי השימוע בעניינו, שהיה אמור להיערך במהלך חודש יולי, נדחה ל-2 וה-3 באוקטובר. בתוך כך, גם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס ובני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' קיבלו דחייה והשימוע בעניינם ייערך עד ה-15 באוגוסט.

במכתבו, ענה מנדלבליט לפרקליטי נתניהו, שביקשו בתחילת החודש ארכה של שנה לקיום השימוע, זאת בטענה כי הכמות של חומר הראיות היא גדולה מדי מכדי שיוכלו לעבור עליה עד חודש יולי. בתשובתו של היועמ"ש לפרקליטי ראש הממשלה, כתב מנדלבליט כי "אין כל הצדקה לכך שהשימוע ייקבע לעוד שנה ממועד איסוף חומרי החקירה על ידך, דבר שיפגע באינטרס הציבורי החיוני של קבלת החלטה בתיק בהקדם האפשרי ובנסיבות העניין אין לו כל הצדקה עניינית".  
כזכור, ב-28 בפברואר פרסם היועמ"ש את החלטתו לגבי תיקי החקירות נגד נתניהו וקבע כי הוא יעמוד לדין, בכפוף לשימוע, בגין שוחד בתיק 4,000 ובגין הפרת אמונים בתיקי 1,000 ו-2,000.