לקראת "עסקת המאה": ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (חמישי) עם יועצו הבכיר של נשיא ארה"ב ג'ארד קושנר ועם שליח ארה"ב למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט, במעון רה"מ בירושלים, לקראת פרסום המתווה האמריקאי לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני, המכונה "עסקת המאה". כמו כן, בפגישה השתתפו גם נציג הממשל האמריקני לענייני איראן, בריאן הוק ושגריר ישראל בארה"ב רון דרמר. 

ראש הממשלה אמר: "זה תמיד תענוג גדול לקבל את פניהם של ג'ארד קושנר וג'ייסון גרינבלט בישראל ובירושלים, כדי לדון במאמצינו המשותפים לקידום שגשוג, ביטחון ושלום. אני מעריך מאוד את האופן שבו ארה"ב פועלת, תחת הנהגתו של הנשיא טראמפ, כדי לשלב בני ברית יחד בהתמודדות מול אתגרים משותפים ובניצול הזדמנויות משותפות".

עוד התייחס נתניהו לפיזור הכנסת ה-21 שהתרחש אמש: "כפי שאתם יודעים, היה לנו אירוע קטן אתמול בלילה, אבל זה לא יעצור אותנו. אנחנו נמשיך לעבוד יחד. קיימנו פגישה מצוינת ופורייה שמדגישה שוב שהברית בין ארה"ב וישראל מעולם לא הייתה חזקה יותר, והיא תמשיך ותתחזק אף יותר".

פגישת נתניהו קושנר. צילום: קובי גדעון, לע"מ
"אני מבקש להודות לראש הממשלה נתניהו על קבלת הפנים האדיבה", אמר קושנר בפסגה בין השניים, והוסיף: "אני שולח ברכות מהנשיא טראמפ לך ולכל עם ישראל. זאת הפעם הראשונה שלי בישראל מאז שהנשיא הכיר ברמת הגולן – הצהרה חשובה מאוד. ביטחון ישראל הוא קריטי ליחסים בין אמריקה וישראל והוא כמובן גם חשוב מאוד לנשיא, ואנחנו מעריכים את כל מאמציכם לחזק את היחסים בין שתי מדינותינו. הם מעולם לא היו חזקים יותר ואנו מאוד נרגשים מכל הפוטנציאל שיש כאן בישראל, ביחסים בינינו ובעתידנו".

בתוך כך, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס למשבר הבחירות בישראל, ואמר: "מצער לשמוע מה שקרה לנתניהו", בהתייחסו לכישלון בהקמת קואליציה. "נראה שבישראל הולכים לחזור למתכונת בחירות", הוסיף הנשיא.
כזכור, אמש החוק לפיזור הכנסת ה-21 עבר בקריאה שנייה ושלישית, ובכך גם תם המנדט של נתניהו להקמת הממשלה ה-35. התאריך שנקבע לבחירות נוספות הוא ה-17 בספטמבר.