גדעון סער (הליכוד) ספד הערב (שלישי) בתוכניתם של בן כספית ואריה אלדד ב-103FM לנחמה ריבלין שהלכה היום לעולמה בגיל 74. סער חיזק את נשיא המדינה וקרא לו לזכור את נחמה ולהיאחז בחיים. "נחמה בשבילי היא צניעות במובן הכי מזוקק של המילה. היה בה היעדר מוחלט של גינוני כבוד. לא תמצאו בה שום סממן למעמדה. היא הייתה מלאה באנושיות ואהבת האדם עם רצון לעזור לכל חלש במצוקה", אמר. 

"נחמה ריבלין לא ויתרה. למרות המחלה היא נסעה עם הנשיא לפגישות עם מנהיגים גדולים למרות שבמקביל עברה הליכים רפואיים לא פשוטים. היא סרבה להסתיר דבר. ראיתי את הדרך בה רובי התייחס אליה ואיך היא התייחסה למאבטחים שלו. לא סתם היא נגעה בלב של כל כך הרבה אנשים".
 
אני זוכר שכאשר ריבלין נבחר לנשיאות אמרו ששניהם רוצים להישאר לגור בדירה שלהם. אחר כך הסתבר שזה בלתי אפשרי. הם באמת היו זוג צנוע.

"זה נכון. הרבה פעמים משהו משתבש אצל אנשים שנמצאים במקומות גבוהים. לפני שרובי היה נשיא המדינה הוא היה יו"ר הכנסת אך דבר מזה לא שינה את המהות של השניים".
 
נחמה ריבלין ומלניה טראמפ. צילום: מארק ניימן, לע"מ

 
התמונה שהכי רגשה אותי היום היא התמונה של נחמה ריבלין לצידה מלניה טראמפ. רואים את ההבדלים בין השתיים. האחת צנועה מאוד ואחת לבושה היטב.
"היא לא הייתה פוליטיקאית אך הייתה אישה מאוד ישירה שאמרה את מה שהיא חושבת תוך כדי שהיא מלאה באמפתיה. נחמה ריבלין הייתה מופת לאחרים".
 
למרות שהייתה דעתנית היא לא חיפשה מיקרופון או במה לומר את דבריה.
"אני לא שמעתי ממנה עמדות פוליטיות אך ראיתי את ההשתקפות של נחמה דרך הקשר האמיץ עם נשיא המדינה. במהלך המרוץ לנשיאות רובי התלבט אם לפרוש. היה לו חשוב שנחמה לא תגיע כל עוד אין תוצאות כדי שלא תעבור עוגמת נפש כלשהי".
 
רפי רשף שאל את הנשיא בעבר מה הוא היה רוצה שיהיה כתוב על מצבתו. הוא השיב שהוא מבקש שיהיה כתוב שהוא היה נשוי לנחמה. זה ההישג הכי גדול שלו.
"רובי ישב לידה זמן רב בית החולים ועבר איתה דרך לא פשוטה. רובי הוא אדם מאוד רגיש, כל אחד רואה זאת עליו מיד. הוא דומע כל פעם כשהוא עולה לירושלים. נחזק אותו ואני מאמין שהוא יהיה בסדר. יש לו את שגרת התפקידים הממשלתיים שלו וכולנו חייבים להמשיך להיאחז בחיים".