מאיפה הכסף? ההון אותו צבר יו"ר ישראל דמוקרטית וראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, נאמד בסכומים גבוהים. אך מבדיקות שנערכו עם חברות שונות להן ייעץ ועבד בהן בתפקידי מחקר, אין תיעוד של גובה הסכומים ומסגרתם החוקית. הערב (שני) דווח בחדשות 13 על תגובותיהם של הגופים השונים איתם בא ברק במגע במהלך שנותיו כאזרח פרטי, וברוב המקרים אין תיעוד של גובה העסקאות וחוקיותן.
בדצמבר 2015 ברק ואיש העסקים ג'פרי אפשטיין, עבריין מין המורשע בפדופיליה, רוכשים מניות באפליקציית "ריפורטי", סטרטאפ המאפשר דיווח למשטרה בזמן אמת. באותו הזמן, לשכת המדען הראשי תחת משרד הכלכלה מאשרת לחברה מענק פיתוח של יותר מ-200,000 דולר, קרוב למיליון שקלים שיוצאים מקופת המדינה. 

פקידי הממשלה לא יכולים לראות, כאמור, שההשקעה שהוענקה לחברת "א.ב סום", מוענקת לאזרח אהוד ברק ולפדופיל המורשע אפשטיין. על פי הדיווח, גם שאר שותפיו של ברק לא בהכרח ידעו מאין הגיע ההון שהתערבב בכספי הציבור. גיל ארזי, אחד משותפיו של ברק לסטרטאפ סיפר לחדשות 13: "לא ידענו על שום קשר של המשקיעים שלו לשום דבר. לא ידענו שאפשטיין מעורב בעסק". 

"לא עוסק בזה" - ברק. צילום: אבשלום ששוני

 
ברק הודה, ללא קשר להשקעה באפליקציית "ריפורטי", שתשלומים פרטיים שהוא מקבל עבור עבודות מחקר וייעוץ הגיעו בסכומים "גבוהים מאוד", כלשונו, ביניהם גם מקרן וקסנר ומגורמים אחרים. בנושא הזה, ברק לא היה מוכן להודות בפני עיתונאי ערוץ 13, אודי סגל, מה היה טיב יחסי העבודה שלו עם קרן וקסנר: "אני לא אמור להיות זה שמוסר לך (פרטים), תפנה לקרן וקסנר ומה שהם ירצו הם ימסרו לך". 
גם חברי הוועדה המייעצת של קרן וקסנר, כולם בכירים לשעבר בשירות המדינה, לא יודעים להגיד על מה קיבל ברק 2.3 מיליון דולר: "אין לי מושג ירוק, ואם היית יכול להגיד לי, הייתי שמח", אמר יוסי קוצ'יק, חבר הוועדה המייעצת בקרן. "למרות שניסינו לבדוק, לא קיבלנו תשובה, אין לנו מושג מה היה שם". גורם אחר בוועדה המייעצת, אלי גרונר אמר: "מותר ללסלי וקסנר לעשות מה שהוא רוצה, זו פילנתרופיה שלו". 
חברות נוספות שקיבלו שירותי ייעוץ מברק לא מבינות על מה שילמו לו כספים. כך נמסר מנציג של בנק ההשקעות השוויצרי, יוליוס בר: "לא הייתי אז בבנק, ואין לי מושג. הכי טוב זה לדבר עם משרד יחסי הציבור שלנו". חברת אייץ' פי אי שקיבלה אף היא שירותים מיו"ר ישראל דמוקרטית התמזגה, ומאז גם שם המידע לא זמין: "אין פה אף אחד שיכול לתת אינפורמציה כזו. זו היסטוריה עתיקה". 
גם ברק רוזן, מנכ"ל אפריקה ישראל, אותה ברק ליווה, לא יודע לתת פרטים על הסכומים שהועברו לו: "אני לא יודע, לא זוכר, זה היה לפני המון שנים, אין לי מושג בנושא הזה. אני לא הייתי בקשר איתו". 
ממשרד המדען הראשי נמסר כי הדבר נבדק והסכום שולם כדין במלואו במהלך שנת 2016. מברק נמסר: "אינני מתכוון להמשיך לעסוק בספין שכל תכליתו להסיח את הדעת מהתנהגות פלילית לכאורה של ראש ממשלה מכהן, שקיבל 4.2 מיליון דולר וסכומים נוספים מאיש עסקים אמריקני שהוא בן דודו וכן מעבריינים מורשעים באירופה. כל פעילותי העסקית התנהלה על פי כל דין ובייעוץ משפטי רצוף. האינפורמציה נמצאת בקרן והיא הכתובת לפנות אליה".