"עם בחירות או בלי בחירות": לפני המראתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפגישה באוקראינה היום (ראשון), אמר לכתבי כאן 11, בהתייחסו לביקורת שנמתחה מצדו של יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן כי: "השיקולים לצאת למבצע צבאי רחב בעזה הינם ענייניים ואמיתיים. אם הדבר יידרש - נצא למערכה רחבה בלי קשר לבחירות".עוד אמר נתניהו, בקשר לאירועי ההסלמה ברצועת עזה שחלו אמש, כי הוא "מבקש לשבח את צה"ל על הפעולה שחיסלה אתמול חמישה מחבלים בשטח עזה. המשימה שלי היא לשמור על הביטחון ועל השקט, ואנחנו עושים את כל הפעולות הנדרשות לשם כך".

"שמעתי אמירות שאני נמנע מלצאת למבצע רחב בגלל הבחירות -  זה לא נכון", הוסיף ראש הממשלה. "כל מי שמכיר אותי יודע שהשיקולים שלי הם עניינים ואמיתיים, ושאני פועל בשיתוף פעולה מלא עם כוחות הביטחון בתקיפות ובשיקול דעת. אם הדבר יידרש - נצא למערכה רחבה בלי קשר לבחירות. עם בחירות או בלי בחירות. נעשה מה שדרוש לביטחון ישראל". לדבריו, "אנחנו עושים את כל הפעולות הנדרשות והצד השני מרגיש היטב את נחת זרוענו".

בסוגיית חברות הקונגרס הדמוקרטיות, ראשידה טאליב ואילהאן עומאר, שביקורן בישראל הוגבל ובוטל, אמר נתניהו כי "אנחנו מכבדים את כל חברי הקונגרס, וההנחיה שלנו היא לאפשר את הכניסה של כל חברי הקונגרס. רק לפני שבוע נפגשתי עם עשרות חברי קונגרס רפובליקנים ודמוקרטיים. יש רק דבר אחד שיש להחריגו - נושא ה-BDS. בחנו את זה וקיבלנו את ההחלטה כפי שקיבלנו, זו לא החלטה מפלגתית, אלא החלטה עקרונית. אנחנו מכבדים את כל המפלגות בארה"ב בצורה שווה, אבל אנחנו מכבדים גם את עצמנו".

בהתייחס לשיחת הנזיפה אליה זומן שגריר ישראל בירדן, אמיר וייסברוד, אמר: "אינני יודע על שיחת נזיפה כזו".