ח"כ גדעון סער (ליכוד) ימשיך לעמוד בראש ועדת המשנה של ועדת החוץ והביטחון לענייני חוץ והסברה, כך מסתמן בעקבות שורה של מינויים לוועדות משנה. היום (חמישי) התכנסה הועדה בראשות ח"כ גבי אשכנזי (כחול לבן) לאשר את הקמתן של שתי ועדות משנה, האחת למודיעין ושירותים חשאיים בראשה יעמוד ח"כ אשכנזי עצמו וועדה נוספת לנושאי מוכנות וביטחון שוטף בראשה יעמוד יו"ר ועדת החוץ והביטחון היוצא, ח"כ אבי דיכטר (ליכוד).
 
ח"כ אשכנזי מתכוון לאייש בקרוב שתי ועדות משנה נוספות, ועדת המשנה למדיניות חוץ והסברה וועדת משנה למוכנות ולביטחון שוטף. הכוונה היא למנות את ח"כ גדעון סער לעמוד בראש ועדת המשנה למדיניות חוץ והסברה, תפקיד אותו מילא גם בוועדת החוץ והביטחון הזמנית בראשותו של ח"כ אבי דיכטר. למעריב נודע כי ח"כ סער שוחח בעניין זה גם עם ח"כ אשכנזי וגם עם ח"כ דיכטר והביע את רצונו להמשיך ולמלא את התפקיד. 
 
היו"ר אשכנזי פתח היום את הישיבה והציג את הצעתו להקמת הוועדות והרכבן. הוא הוסיף כי נעשה מאמץ כדי להקימן מוקדם ככל האפשר, ואמר: "לנוכח המצב בעת הזו נדרש מאתנו להתכנס ולכן הוקמו הוועדות בהקדם על מנת לאפשר את מימוש אחריותן". היו"ר אשכנזי ציין כי בדיון הבא יוקמו ועדות נוספות, בהן ועדת משנה למוכנות העורף וועדת משנה למדיניות חוץ והסברה.

אשכנזי. צילום: אבשלום ששוני
 
ח"כ שרן השכל (ליכוד) התייחסה להרכב ועדת המשנה למודיעין ואמרה כי קשה לה לראות ועדה, בייחוד ביטחונית, שאין בה אפילו לא אישה אחת. לדבריה: "במשך שנים נשים נאבקו להגיע לעמדות כוח, ובמשך שנים נתפס שוביניסטית שנשים לא מבינות בנושאים ביטחוניים - הימים האלה חלפו". ח"כ השכל דרשה שמי שימונה ליו"ר הקבוע של ועדת החוץ והביטחון ייקח את הנושא לתשומת ליבו וידאג לכך שבכל ועדת משנה תהייה לפחות אישה אחת כחברה.
 
לאחר מכן הצביעו חברי הוועדה על הרכבי הוועדות ואישרו כי בראשות ועדת המשנה למודיעין יעמוד ח"כ אשכנזי, והחברים בה יהיו ח"כ משה בוגי יעלון (כחול לבן), ח"כ יאיר לפיד (כחול לבן), ח"כ אבי דיכטר (הליכוד) ח"כ יואב קיש (הליכוד) וח"כ יואב בן צור (ש"ס). בעד ההצעה הצביעו היו"ר אשכנזי וחברי הכנסת גדעון סער, דיכטר, יואב בן צור, בני גנץ, יעלון, לפיד, יאיר גולן וקיש. ח"כ השכל בחרה שלא להשתתף בהצבעה וח"כ אלי אבידר התנגד.
 
עוד אושר הרכבה של ועדת המשנה למוכנות וביטחון שוטף, בראשה יעמוד ח"כ דיכטר, וחבריה יהיו ח"כ שרן השכל (הליכוד), ח"כ אלעזר שטרן (כחול לבן), ח"כ אורנה ברביבאי (כחול לבן), ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו), ח"כ גדעון סער (הליכוד), ח"כ נפתלי בנט (הימין החדש), ח"כ עמיר פרץ (העבודה-גשר) וח"כ יאיר גולן (המחנה הדמוקרטי). בעד ההצעה הצביעו חברי הכנסת אשכנזי, סער, דיכטר, בן צור, גנץ, יעלון, לפיד, גולן , קיש וחברת הכנסת השכל.