ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (שלישי) על ביטול נסיעתו המתוכננת ליפן. הוא היה אמור לצאת לביקור במוצאי שבת, ביחד עם רעייתו, כדי להשתתף באירוע הכתרת קיסר יפן החדש נרוהיטו, שיתקיים ב-22 באוקטובר.קיסר יפן אקיהיטו נפרד באפריל האחרון מן הכתר והעביר אותו לבנו יורש העצר, הנסיך נרוהיטו. אקיהיטו בן ה-85 הוא הקיסר הנוכחי וה-125 במספר של המדינה האסייתית. הוא ירש את התואר עם מות אביו ב-1989 והוא המונרך היחיד בעולם המחזיק בתואר "קיסר". אקיהיטו הוא הקיסר הראשון מזה 200 שנה שמוותר על הכתר ומעביר אותו ליורשו בעודו בחיים, ככל הנראה בשל סיבות בריאותיות.
נארוהיטו נסיך יפן הוא בנו הבכור של הקיסר הפורש ורעייתו הקיסרית מיצ'יקו. הוא יהיה לקיסר יפן ה-126 ועם כניסתו לתפקיד הוא יהיה להיות הקיסר הראשון שנולד במדינה לאחר מלחמת העולם השנייה. נרוהיטו בן ה-59 הוא בעל תואר ראשון ושני בהיסטוריה מאוניברסיטת גקושויין שבטוקיו. בשנים הוא  1983 - 1985 למד בקולג' מרטון שבאוניברסיטת אוקספורד בבריטניה. נרוהיטו נישא ב-1993 למסאקו, דיפלומטית במשרד החוץ היפני. החתונה נערכה במקדש שינטו בטוקיו בפני 800 מוזמנים, רבים מהם מלכים וראשי מדינות בעולם, והיא סוקרה בהרחבה בתקשורת העולמית. בני הזוג מתגוררים בארמון טוגו שבטוקיו, עם בתם אאיקו, שנולדה ב-2001.

נארוהיטו מתעניין במדיניות המים ושימורם, והוא חבר כבוד בוועידה העולמית למאה ה-21 בנושא המים, שנוסדה על ידי הבנק העולמי והאו"ם. הוא היה פטרון המשחקים האולימפיים באולימפיאדת נאגנו (1998) שהתקיימה ביפן, ומ-1998 הוא חבר הוועד האולימפי הבינלאומי. מ-1994 הוא מכהן כסגן נשיא של כבוד בצלב האדום היפני. בנוסף הוא נושא בתפקידים ייצוגיים רבים כנסיך, ביפן ובביקורים רשמיים ברחבי העולם. ב-2009 היה הראשון בשושלת הקיסרות היפנית שביקר בווייטנאם הקומוניסטית.