יפה יששכר, אמה של נעמה יששכר שנמצאת בכלא הרוסי מעל לחצי שנה, לא הורשתה אתמול לבקר את בתה כשהגיעה לבית הסוהר, זאת למרות אישור בית המשפט, בטענה שביקור הקונסולית בשבוע שעבר היה על חשבון ביקורה. יששכר התארחה בתוכניתה של אילה חסון ב-103FM וסיפרה על הקשיים הבירוקרטיים בהם היא נתקלת ועל הקושי הרב שחווה בתה בין כותלי הכלא.

נמחץ לי הלב כששמעתי שלא אפשרו לך לראות את בתך נעמה.


"כן. אני לא מבינה למה כל הזמן אני נתקלת בקשיים. אמרו לי שגם לא אוכל לשוחח איתה בטלפון. הסברתי שאני מוכנה שנבצע את השיחה באנגלית והשיבו לי שאין מתורגמן זמין שיכול להבין את השפה". 


מה הטיעון לסירוב?
"שהדיפלומטית כבר ביקרה אותה, שהקונסולית ביקרה אותה כבר וזה היה על חשבוני. ראו על הפתק של נעמה שהיו לה שני ביקורים החודש וזהו. אמרתי שהשופט כבר אישר אבל לא מרשים לי לראות אותה ואמרו שאבוא בחודש הבא. למזלי החודש הבא מתחלף ביום שישי אז אשאר כאן. כתבתי לה כמה מכתבים בהם כתבתי שאני מקווה שהיא לא מאוכזבת ושנתראה בקרוב".

קר כבר במוסקבה?
"קר מאוד. כבר ירד שלג וכל המכוניות לבנות. עברתי לבגדים החמים, אחרי שנדרשתי לגזור את השרוכים וגם אוכל הותר לי להביא עד שבעה קילו. אני צריכה להוציא אותה מפה. אנחנו צריכים להוציא אותה מפה".

שר המשפטים התייחס גם לסוגיה הזאת.
"זה מאכזב שלא פותרים את זה. שיתנו לנעמה להגיע הביתה לפני שפותרים את הסוגיה עם ההאקר".

שר המשפטים אמר שאסור לכרוך את המקרה שלה למקרה שלו. אני מבינה שמשרד המשפטים לא מוכן לשנות ההחלטה של העליון.
"כן. אומרים שזה לא שייך בעוד שבמוסקבה מדברים אחרת. מדברים על כך שהיא תישאר במאסר עד שהוא ישוב לביתו".

שמעתי שבכית בכי תמרורים ורק אז הסכימו להעביר את המכתב שלך, בתנאי שהוא כתוב באנגלית.
"כן. אחרי שכתבנו ברוסית הסכימו שאכתוב שני משפטים באנגלית. צירפתי את החיזוקים שלי אליה ואני מחכה ליום שישי כדי לראות אותה".

אנחנו מקווים שתראי אותה ושיהיה סוף טוב. נשאיר את הנושא הזה בציבוריות. נשתדל להמשיך ולהציף את הפרשה.