מכה למשפחת יששכר בניסיון לשחרר את בתם מהכלא הרוסי: שר המשפטים אמיר אוחנה הודיע הערב (רביעי) כי חתם על צו ההסגרה של ההאקר הרוסי אלכסיי בורוקוב, וזאת לאחר שבית המשפט המחוזי ובית המשפט העליון אישרו את הסגרתו לארצות הברית, שם הוא מבוקש על-ידי רשויות אכיפת החוק בחשד לעבירות סייבר. מלשכת השר נמסר כי "ההחלטה התקבלה לאחר דיוני עומק רבים שנערכו בשבועות האחרונים עם גורמים שונים, ובהם גורמים מדיניים ומשפטיים".

בעקבות צו ההסגרה שנחתם משפחת יששכר תעתור לבג"ץ בנושא. עורכי הדין בועז בן צור ונתי שמחוני, מסרו בעקבות ההחלטה: "אנו מצרים על החלטת שר המשפטים לחתום על צו לביצוע ההסגרה של מר אלכסיי בורקוב לארצות הברית, הואיל ובהחלטה זו יש כדי לחרוץ את גורלה של נעמה יששכר ולפגוע בזכויותיה. בכוונתנו לפעול באופן מהיר, להגשת עתירה לבית המשפט הגבוה לצדק נגד החלטת שר המשפטים, מתוך ציפייה המבוססת על יסוד הדין והצדק, כי החלטה זו לא תיוותר על כנה".

עו"ד מיכאל עירוני, פרקליטו של בורקוב, מסר: קיבלנו את ההודעה של משרד המשפטים על הסגרת מרשי, זו החלטה שגויה ומחר נגיש עתירה לבג"ץ".

בורוקוב נעצר בנמל התעופה בן גוריון בשנת 2015, לאחר ששהה בישראל בחופשה עם בת זוגו, בגין חשד להונאת כרטיסי אשראי ועבירות סייבר נוספות בארה"ב. אולם רוסיה פנתה לישראל בכמה מקרים, כולל בשיחה בין שרי המשפטים של המדינות, בבקשה שלא להסגירו לארה"ב. בד בבד, גם הרוסים הגישו בעניינו בקשת הסגרה.

יששכר. צילום: באדיבות המשפחה


יששכר, צעירה ישראלית בת 25 מרחובות, נעצרה ברוסיה בחודש אפריל, לאחר נחיתת ביניים במוסקבה בטיסת מעבר מהודו, אחרי שלושה חודשי טיול. בשדה התעופה המוסקבאי, ניגשו לנעמה אנשי משמר הגבול והמשטרה, ועיכבו אותה בטענה שבתיקה נמצאו 9 גרם של סם מסוג חשיש. היא נעצרה והועברה לכלא הרוסי. בתחילה לכלא במוסקבה, ובהמשך לכלא “איקשה”, הנמצא 70 קילומטר ממוסקבה, שם הייתה במעצר בחודשים האחרונים. לפני מספר שבועות נגזר דינה של יששכר ובית המשפט גזר עליה מאסר של 7.5 שנים.