ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ללא ספק מגביר הילוך לקראת תום מועד המנדט של בני גנץ. נתניהו שערך כנס חירום אתמול של אנשי הליכוד נפגש היום (שני) עם מי שנחשב ליריבו הגדול ביותר בתוך המפלגה. בהודעה שפרסם הליכוד נמסר כי השניים נפגשו במשרד ראש הממשלה בירושלים. עוד נמסר כי הפגישה עסקה בנושא הפוליטי ובמאמצים להקים ממשלת אחדות לאומית ולמנוע הקמת ממשלת מיעוט מסוכנת.

הערב צפוי נתניהו להיפגש עם שר הביטחון החדש, נפתלי בנט, שר החינוך, רפי פרץ ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ, המכהנים כיושבי ראש של המפלגות השונות המייצגות את אנשי הציונות הדתית. מחר בשעה 18:30 יגיע נתניהו לבית הנשיא עם צוות המו"מ הקואליציוני של סיעת הליכוד ויקווה כי בסופם של דיוני הנשיא עם ראשי המפלגות השונות לא ייסתם הגולל על האפשרות כי הוא יעמוד בראש הקואליציה הבאה. 

סער ביטל הבוקר בראיון לגלי צה"ל את האפשרות לפיה יתפלג מהליכוד לצד שבעה חברי כנסת נוספים ויחבור לממשלה בראשות כחול לבן. אמש שיתף בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, ציוץ של העיתונאי והסופר גדי טאוב שהעריך כי סער יתפצל מהליכוד, וסער הגיב בציוץ משלו וטען: "עלילות קונספירציה מופרכות מופצות עלי מבלפור"."זה שקר עלוב במיוחד. אני החזקתי את הליכוד ברגעים הכי קשים, אחרי הפילוג בשנת 2005. נשארתי בליכוד במדבר הפוליטי, עם 12 מנדטים. לכן יש רגעים בהם אני חייב להגיב בצורה הברורה ביותר לעלילות שקריות. זה שקר עלוב. אני מתכוון להוביל את הליכוד בעתיד", אמר סער.
עוד התייחס סער לסוגיית יחסיו עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "החיים הפוליטיים הם חיים שבהם מתאגדים במפלגות על פי השקפת עולם, זו לא ישיבה בבית קפה לבילויים משותפים. אני, כמו כל חברי סיעת הליכוד, רואים בחומרה הקמת ממשלת מיעוט, ולכן השתתפתי בכינוס החירום אמש. זה המכנה המשותף".

סער התייחס גם למצב הפוליטי ולאפשרות לפיה תכונן כחול לבן ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת. "זה מהלך מסוכן שצריך למנוע אותו. למפלגות הערביות יש אידאולוגיה אנטי-ישראלית שמתנגדת לישראל כמדינה יהודית. לא בכדי לפני הבחירות כחול לבן הכחישו שיקימו איתן קואליציה, ולכן צריך למנוע את זה", אמר.

סער הוסיף כי האפשרות הנוחה ביותר מבחינתו, שובו של אביגדור ליברמן לגוש הימין והקמת ממשלת ימין-חרדים, היא "פחות סבירה", ולכן יש לרכז את המאמצים, לדבריו, בהקמת ממשלת אחדות. "אני שמח שהייתה פגישה טובה בין ראש הממשלה וליברמן, אפשר להקים ממשלת אחדות. זה לא אידיאלי אבל זה משקף את תוצאות הבחירות. אין שלילה שיצטרפו גם מפלגות נוספות מהגוש השני, ב-2001 הייתי מזכיר ממשלה שהיו בה הליכוד, העבודה והמפלגות הדתיות. ממשלת אחדות רחבה תחזק את מדינת ישראל, זה עניין לא פשוט אבל הוא אפשרי. אין אופציה אחרת, ממשלת מיעוט זו האופציה הגרועה ביותר וגם תגרור בחירות כי הממשלה הזו לא תחזיק".