"הסתכלתי על הילדים שלי ואמרתי - אני לא שותק יותר": ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, יוצא נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו והסביר היום (שלישי) בתכנית "איפה הכסף" ב-103FM לענת דוידוב כי "ראש ממשלה לא יכול להצליח לתפקד תחת כתב אישום", והוסיף: "יש לכך מחירים כבדים". שאמה הכהן התנגד נחרצות לאמירות נגד מערכות המשפט והמשטרה: "הפרלקיטות יכולה לשגות - אבל לא מתנהלת כמו ארגון פשיעה".למה אתה קורא לראש הממשלה להתפטר?


"זה לא מדויק. אמרתי בראיונות כבר לפני שנה שראש ממשלה לא יוכל לכהן עם כתב אישום. זה לא משנה מיהו וכמה אתה מעריץ אותו, יש לזה מחיר. אנחנו כבר רואים את הרסיסים של מה קורה כשראש ממשלה ממשיך לכהן עם שלוש עבירות על טוהר המידות וחשדות לשוחד. הוא עצמו אמר על אהוד אולמרט שזה לא אפשרי לנהל מדינה כך. אני ישבתי עם ילדיי וראיתי שר במדינת ישראל מציין את שמה של פרקליטת מחוז וקורא להכניס אותה לכלא. זו אמירה מזעזעת".עוד אמר ראש עיריית רמת גן כי "יש כלים לבקר כל מערכת, גם הפרקליטות יכולה לשגות, אך לומר שהפרקליטות שלנו מתנהלת כמו ארגון פשיעה? זה משהו שגרם לאוזניים שלי לצלצל עד עכשיו. לקרוא לחוד החנית של מערכת אכיפת החוק, היועץ המשפטי לממשלה בשם 'השוטר אזולאי' מוביל לריסוק הבסיסים שאנחנו עומדים עליהם, ואני לא יכול להישאר אדיש לזה". 


תישאר בליכוד?
"ראיתי את גורלם של אנשים טובים עם עבר מפואר שבגלל שנקטו בעמדה ממלכתית הם התרסקו בפריימריז נגד מתמודדים אנונימיים, אך איש ציבור צריך לפעול לפי מה שהוא מאמין בו. מה שמניע אותי בבוקר זה לשנות ולקחת אחריות על מה שקורה. להיבחר זו לא המטרה הראשית".

שני סקרים שהתפרסמו הבוקר נתנו לנתניהו יתרון משמעותי מאוד בקרב מתפקדי הליכוד.
"המתפקדים מאוד מעריכים את נתניהו. יש מי שחושב שנגרם לו עוול, ומאמינים שהדבר הלא תקין נמצא בצד השני. אני לא ראיתי הוכחות לכך. שמעתי קולות כאלה אך אני מתקשה להאמין לזה".

ח"כים מהליכוד לא הביעו נכונות כל כך לבוא להפגנת פרו נתניהו שתתקיים היום.
"הח"כים והשרים נמצאים במעין מלכוד, לחלקם יש מערכות יחסים עם נתניהו אבל העיקר הוא המשקל הפוליטי שלו, והעובדה שהוא אוטוטו אמור להוסיף שרים לממשלה. אני מכיר את חלק מהם ואת מה הם אומרים בשיחות סגורות, שזה לא שונה ממה שאני אומר היום אך הם לא יעזו לומר את הדברים בגלוי".

למה כולם שפנים?
"אני לא שופט אותם. בחדרי חדרים שמעתי את חלקם אומרים דברים קשים מאוד על נתניהו. אני היום ראש עיריית רמת גן ופחות נתון לחסדו של האיש, אני עושה מה שטוב לעיר שלי ולמדינה. שמעתי את האמירות מימין ומשמאל ולא יכולתי לשתוק".