לקראת הכניסה לישורת האחרונה של המאמצים להקים ממשלה ולהימנע מבחירות, נראה שבכחול לבן ובליכוד רק מתחפרים בעמדות ועסוקים במלחמת האשמות. יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, התייחס הבוקר (שלישי) למשבר הפוליטי המתמשך וטען כי התנהלות שני הצדדים מובילה לבחירות. בראיון לתוכניתה של אילה חסון ב-103FM אמר פורר כי "נראה שמדינת ישראל בדרך למערכת בחירות שלישית בתוך שנה. אני עדיין מאמין שעוד אפשר למנוע אותה. האחריות מוטלת על שתי המפלגות הגדולות שיכולים לפרוץ את הדרך ולהקים ממשלה. כשאני שומע ורואה את ההתנהלות שלהם בכנסת אני מבין שכל אחד רוצה בחירות יותר מממשלה".איפה אתם תתפשרו?
"אנחנו מוכנים להיות באופוזיציה אם צריך. האופציה היחידה היא ממשלת אחדות של כחול לבן והליכוד. אנחנו נשמח לחבור לממשלה כזו אך הם לא חייבים להיעזר בנו, הם יכולים להסתדר לבד".
 

מה אתה אומר על ההצעה שנתניהו יכהן חצי שנה בלבד?
"אנחנו כבר אמרנו מזמן שאנחנו תומכים במתווה הנשיא ומהצד השני שנתניהו יגיע בלי הבלוק שלו. העיסוק שלי מי יכהן כמה זמן זה ממש לא חשוב ולא מעניין את אזרחי ישראל. חשוב שתהיה כאן ממשלה חזקה שתוכל להעביר החלטות בכנסת. ברגע שתהיה ממשלה רחבה היא תוכל להתמודד עם האתגרים שמחייבים החלטות קשות. לצערי נראה שגם גנץ וגם נתניהו חותרים לכיוון ההפוך. אנחנו חושבים שהפערים הם רק פרסונליים. גם לנתניהו וגם לגנץ יש הרבה זכויות במדינת ישראל, הם צריכים לשים את האגו שלהם בצד כי מערכת בחירות שלישית למדינת ישראל היא לא פחות מקטסטרופה".
 
מה קרה בין דרעי לליברמן?
"שמעתי את מה שדרעי אומר על העולים בפייסבוק, את ההשמצות הגזעניות שלו בלי מילה אחת של אמת. יום אחרי שמעתי גם את יו"ר הסיעה שלו מסביר שמדובר בגויים שבאו לקחת לנו את הדירות. כשאני שומע את הדברים האלה אני חושב שהם צריכים לקחת גלולה נגד גזענות. זה מצביע על כך שש"ס גם דוחפת לבחירות במטרה לשמר כאן את ממשלת המעבר".


דרעי וליברמן היו חברים קרובים, כעת הם מטיחים האשמות אחד בשני.
"אין לזה קשר למצב הקואליציוני. השאלה היא של עקרונות וערכים. לצערי גם דרעי וגם ליצמן לוקחים את העמדה הכי קיצונית בעדה החרדית".

האג'נדה שלכם היא גם נגד החרדים. 
"היא לא נגד החרדים, היא בעד מדינת ישראל. עוד עשר שנים מדינת ישראל לא תוכל להתמודד עם מצב בו ציבור גדול בישראל לא עובדים ולא לומדים לימודי ליבה. בסוף כשאנחנו פותחים את דוח הלמ"ס ומגלים שרק 50% מהגברים החרדים עובדים אנחנו מבינים שיש בעיה. המשמעות היא עוד 20 מיליארד שקלים למדינה. תחשבו מה אפשר יהיה לעשות עם הכסף הזה".
 
גיליתי השבוע שלוקחים עובדי מדינה לשלושה ימי כיף על חשבון משלם המיסים. אזרחים שהם לא עובדי מדינה לא מקבלים את הדברים האלה. אתה יודע כמה דברים מעוותים יש כאן?
"כדי לטפל בהם צריך ממשלה רחבה שלא תלויה בחבר כנסת כזה או אחר שיכול להחזיק את המדינה במקומות אינטימיים".

אז בחירות?
"אני לא יכול להתנבא, הפוליטיקה הישראלית כבר הראתה לנו שקורים ניסים כאן".