פרסום ראשון: בישראל ביתנו מקדמים יוזמה חדשה במטרה למנוע בחירות נוספות. במסגרת זו, שיגר הבוקר (רביעי) חבר הכנסת אלכס קושניר מכתב ליו"ר מפלגתו, אביגדור ליברמן, בו ביקש ממנו לדון באפשרות של הקמת ממשלת מומחים זמנית לתקופה של שנה, אשר תכלול 11 שרים, כולל ראש ממשלה. לפי ההצעה, הנשיא ריבלין הוא זה שיקבע את הרכב הממשלה ואת זהות ראש הממשלה.בישראל ביתנו מציעים גם, בין היתר, שהממשלה תהיה רשאית להעביר את תקציב המדינה ללא צורך בהצבעה בכנסת. לדברי גורמים בישראל ביתנו, כבר התקיימו מספר  שיחות עם נציגי הליכוד וכחול לבן בנושא, ונוצר רושם ראשוני כי יש היתכנות למהלך.

בליכוד מיהרו להגיב לפרסום, כאשר יו"ר הסיעה, מיקי זוהר, מסר למעריב אונליין כי "מדובר בהצעה מעניינת, השאלה החוקתית היא זו שתקבע את היתכנות ההצעה ומימושה".
 
המכתב ששלח קושניר לליברמןהמכתב ששלח קושניר לליברמן

נתניהו אמר הבוקר טרם המראתו לליסבון כי "ליברמן יכול לעשות ממשלה איתנו, זאת החלטה שלו. המדינה זקוקה כעת לממשלת אחדות ולא לבחירות מיותרות לגמרי, אבל אם ניקלע לבחירות - ננצח בהן. אני רוצה אחדות. אחרי ההצעות הנדיבות שהצענו לכחול לבן, הם לא זזים מילימטר. הצענו כל מיני הצעות כולל דרכים להבטיח שממשלת האחדות הזאת תחזיק מעמד, הם פשוט מסרבים. זה מתנגש עם אינטרסים לאומיים גדולים מאוד בגלל אינטרס אישי של אדם פרטי - יאיר לפיד. זה מצער. אם זה לא יתאפשר אנחנו ניערך לבחירות וננצח בבחירות אבל אני עושה כל מאמץ כדי שעדיין נמצה את האפשרות של ממשלת אחדות ואני עדיין פתוח לשיחות עם כל מי שירצה להיפגש ואני מקווה שזה יישא פרי".

כזכור, ראשי הליכוד וכחול לבן עשו אתמול ניסיון נוסף - ואולי אחרון - להגיע להבנות, כשנתניהו יזם פגישה עם ח”כ בני גנץ. המפגש בין השניים, שהתקיים בקריה בתל אביב, עסק במתווה לאחדות, אך התפוצץ אחרי 45 דקות בלבד. 

בליכוד טענו הבוקר כי סיימו לנהל משא ומתן עם כחול לבן בנוגע להקמת ממשלת אחדות והאופציה היחידה על השולחן כעת היא ממשלת ימין צרה עם ישראל ביתנו. ח"כ מיקי זוהר אמר לכאן ב' כי "ממשלת ימין צרה היא האופציה היחידה למרות שיש לכך סיכויים נמוכים. ממשלת אחדות עם כחול לבן לא תקום, הם מבחינתנו לא רלוונטיים יותר ולא ננהל איתם שום משא ומתן, אין יותר על מה לדבר איתם. הם החליטו מראש לא להצטרף לממשלה איתנו ופסלו את כל הרעיונות שהבאנו. הצענו להם חמישה חודשי כהונה של נתניהו ואחר כך כהונה של גנץ, יש יותר מטורף מזה?"
 
חבר צוות המשא ומתן של הליכוד, יריב לוין, התייחס גם הוא לכישלון במגעים עם כחול לבן. "עשינו שורה ארוכה של ויתורים מרחיקים לכת כשהסכמנו שנתניהו יכהן חצי שנה בלבד", אמר לוין לגלי צה"ל, "אמרנו להם מהיום הראשון שאנחנו מוכנים לספק את כל הערבויות כולל חקיקה. מוכנים לעגן כל הסכמה גם בדרך אחרת שיבקשו. כחול לבן לא עשתה אפילו ויתור אחד במשא ומתן. בעצם כחול לבן אומרת לנו - תעבירו לנו את השלטון. על כחול לבן לעשות סוף לכל הקו הקיצוני הזה של הפסילות. בשורה התחתונה אין שום סיבה לא להקים ממשלה - הם פשוט לא רוצים ממשלת אחדות, איש איש וסיבותיו. על ליברמן אמר לוין כי הוא "יכול בכל רגע להצטרף לממשלת ימין. ממשלה עם ליברמן עדיפה בהרבה על פני בחירות, אבל לא ראיתי הצעה קונקרטית של ליברמן עד כה".