יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, נשא היום (רביעי) דברים בכנס החירום לשמירה על שלטון החוק שמתקיים בכנסת ביוזמת רויטל סויד: "המפגש הזה הוא מפגש חשוב. יש חשיבות גדולה לאכפתיות שלכם במקום לשבת במשרדים השונים ולהשמיע כאן קול זעקה. ביום שיפסיק להיות אכפת תהיה בעיה חמורה עוד יותר. היום בעיניי יש לאקונה בפעילות הממשלה. יש יותר ממשרד אחד שבו השר הממונה עסוק בלתקוף את המשרד שעליו הוא ממונה. התפקיד של שר הוא אכן לפעול לשפר את המערכת ולא להיות "קצין תורן", אבל המרחק בין ביקורת לבין השתלחות הוא גדול, והמרחק בין השתלחות להסתה הוא קטן".יו"ר כחול לבן הוסיף: "הביקורת על מוסדות אכיפת החוק היא חשובה מאוד. אני לא משפטן, כמפקד לשעבר אני נסמכתי על הגופים השונים. צריך להיזהר מאוד שביקורת לא תהפוך להסתה. אני חושב שחשוב להשמיע את הביקורת כלפי המערכות בכלים הרבים שישנם. גם כשהייתי רמטכ"ל לא הייתי חסין מפני ביקורת בצבא כלפי".
 
בהתייחסו לנושא החסינות אמר גנץ כי "מישהו אמר לי פעם שיום אחד נצטרך את החסינות. אמרתי לו - מה זה? משחקים בחסינות קשורים לשטיקים פוליטיים. אני מציע להתרחק מהאזור הזה. אנו אנשי חוק, אחרת 'כל דאלים גבר'. לכן, אין מקום לחסינות במקרה הזה. צריך לבדוק שישתמשו בחוקי החסינות במקרים שבהם צריך אותם".
 
לדבריו, "ההקשר של השימוש בחוק החסינות יצא מפרופורציה. לפי מה שנראה כרגע, אנחנו הולכים היום למערכת בחירות שלישית בשל ניסיון של נתניהו להגיע לחסינות. נגד זה חייבים לקום. לא לכך כוונה החסינות לחברי הכנסת, אלא בכדי לאפשר להם לבצע את תפקידם. אנחנו נפעל בכנסת הזו אם תשרוד או בכנסת הבאה בכדי לבחון את הנושא הזה ולמצות את הטיפול בו. אין מקום לחסינות, וחוק החסינות בישראל צריך להיות מותאם ויש להשתמש בו עבור מה שהוא נועד".