בני בגין, השר לשעבר מטעם הליכוד ובנו של מייסד התנועה מנחם בגין, התייחס הבוקר (שלישי) בגלי צה"ל למצבו המשפטי של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולפריימריז לראשות המפלגה, ותקף: "לא ניתן לקבל מצב של ראש ממשלה עם כתב אישום כזה על גבו". לדבריו, "ראשי מפלגת השלטון מנסים להפוך את השולחן על רשויות אכיפת החוק שלנו כדי למנוע מהם לבצע את התפקיד שלהם". "עוד יהיה דיון על השאלה אם החוק נוגע למצב הביניים שאנחנו מצויים בו, אבל בכל זאת, זו לא השאלה היחידה", הבהיר בגין בפתח דבריו. "יש היבט ציבורי, חברתי וחינוכי. לזה צריך להוסיף את התגובה של מר נתניהו להגשת כתב האישום המשולש נגדו, בו הוא טפל האשמות שקר ברשויות אכיפת החוק. הוא אמר שאנחנו עדים לניסיון הפיכה שלטונית ושהתהליך הזה נועד להפיל ראש ממשלה מכהן מהימין. אלה עלילות כזב והנציגים שלו מהדהדים את השקרים האלה. ראשי מפלגת השלטון מנסים להפוך את השולחן על רשויות אכיפת החוק שלנו כדי למנוע מהם לבצע את התפקיד שלהם". 

ציפית שהוא יתפטר לאחר החלטת היועמ"ש?
"המצב כעת הוא מצב ביניים סבוך. מדובר בממשלת מעבר, אין יוצא ואין בה ממנה. מכל מקום, להמשיך כך, כאילו לא קרה דבר, זה לא ייתכן". 

לכן תתמוך בסער?
"תראה, אפילו יו"ר מרכז הליכוד, אדם שאומרים שהוא בעל השפעה רבה, לא הודיע במי הוא יתמוך, אז מה זה משנה מה אומר".
אתה עדיין חבר תנועת הליכוד?
"אני חושב שכן, אם כי קשה לי. כשחבר אומר שהוא לא יצביע עבור המפלגה בבחירות יש כאן קושי ברור". 
מי אשם בהליכה לבחירות?
"מה פה השאלה? אנחנו מצויים קרוב לשנה במערבולת הזו. בנימין נתניהו, בהיותו ראש המממשלה, יזם את הבחירות המוקדמות. לדעתי, הוא לא נהג כהלכה כאשר נכשל בניסיונו להרכיב את הממשלה ולא השיב את המנדט לנשיא המדינה, והלך לכנסת ושוב פיזר אותה. אין פה חידה או מסתורין".