"נכבד את פסיקת בג"ץ": שר המשפטים, אמיר אוחנה, התראיין היום (שני) לתכנית 'לפני החדשות' בערוץ 13, והתייחס לעתירה שהוגשה בענייני משפטיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהוגשה על ידי בכירים בהייטק: "אם בג"ץ יכריע בעניין ראש הממשלה ויכולתו להרכיב ממשלה, נכבד את הפסיקה. עם זאת, בעיניי בג"ץ טעה, חד משמעית. בית המשפט יגרום לעצמו נזק רב מאד אם יפסוק לרעת נתניהו בפסיקה הזו. העתירה הייתה צריכה להידחות על הסף. הטעות היא עצם הדיון האם אפשר להטיל את הרכבת הממשלה על ח"כ בנסיבות כאלו ואחרות".

בנוסף, התייחס לסערת מינוי ממלא מקום פרקליט המדינה ואמר: "אפגש עם ליאת בן ארי ועם כל מועמד אחר שהיועץ המשפטי לממשלה יניח בפניי, אך לא אגדר ואגביל את עצמי רק לשמות שהוא יביא. אני נצמד לחוק שקובע שעליי למנות עובד מדינה. אני לא מבקש להתגרות במערכת המשפטית, אלא לחזק בה את האמון".

כזכור, אורלי בן ארי גינזברג הודיעה לפני מספר ימים על הסרת מועמדותה לתפקיד ממלאת מקום פרקליט המדינה. בנושא איוש המשרה הבכירה, נראה כי אוחנה מנסה להרגיע את הרוחות ביחס לעימותים בינו לבין היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שטען לפני מספר ימים כי המועמד המתאים ביותר בעיניו לתפקיד הוא המשנה לפרקליט המדינה, שלמה למברגר.

השר אוחנה השיב הבוקר למכתבו של מנדלבליט, בו הציע לו לשקול את מועמדותן של המשנות לפרקליט המדינה, נורית ליטמן (משנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים) וליאת בן ארי (פרקליטת מיסוי וכלכלה) לתפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה וציין כי יראיין אותן, אך עם זאת ימשיך לראיין גם מועמדים מחוץ לפרקליטות.

"שמחתי לראות כי מתחם הסבירות התרחב עוד מעט בעיניך", כתב השר ליועמ"ש, "כפי שאמרתי לך, אשמח לפגוש בכל מועמד שתעלה בפני, על כן אראיין את שתי המועמדות הנוספות, אם כי אביע תמיהה. ביניהן יש מי שזה עתה זכתה במכרז לתפקיד שעמלתם זמן רב לשכנע את נציב שירות המדינה שהוא נחוץ עד מאוד - המשנה לפרקליט המדינה לעניינים כלכליים. כיצד יתנהלו העניינים הכלכליים בפרקליטות המדינה ביעילות כאשר המשרה החשובה והנחוצתה תיוותר לא מאוישת? בכל אופן, אשמע אותה בלב פתוח ובנפש חפצה. להשקפתי, גם אם היא מחמירה הרבה מעבר להוראות החוק, מינוי של כל בעל תפקיד בכיר בפרקליטות מצוי במתחם הסבירות, ועל כן אזמין לראיונות מועמדים נוספים העונים לתבחין זה". עוד הוסיף אוחנה במכתבו: "תקוותי היא כי שנינו רואים לנגד עינינו את חיזוק אמון הציבור בפרקליטות כיעד חשוב מאוד בעת הזו. ועל כן ננהל את ההליך ברצינות המחייבת".