יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, התראיין היום (שלישי) לתכניתם של בן כספית ואריה אלדד ב-103FM כדי להביע את דעתו על ההתפתחויות המדיניות שמתרחשות בימים האחרונים, ואמר כי "הדברים שמטרידים אותי זה ארבעת הפצצות שמונחות לפתחינו. אנחנו מתייחסים להצגה בוושינגטון, חסינות כתב אישום והחזרת נעמה יששכר, אך לפי הערכת אמ"ן תוך שנתיים תהיה לאיראן פצצה גרעינית".

"הפצצה השנייה היא מערכת הבריאות. השבוע מתו 9 אנשים משפעת. 6,000 איש מתו מזיהומים נרכשים" אמר ליברמן והמשיך כי "הפצצה השלישית היא הגרעון התקציבי. מתרחש כאן שוד לאור היום, מקצצים בחינוך, בבריאות ברווחה ואתמול מתכנסת ועדת החריגים באוצר להוסיף תקציב לישיבות. זה שוחד לאור היום. האוכלוסייה החרדית הופך לנטל כלכלי על הציבור הרחב מדינת ישראל. הפצצה הרביעית היא כל שמתרחש ברצועת עזה. אתמול לראשונה הסכימו להכניס מלט ללא פיקוח לרצועה. אנחנו צריכים לנהל ויכוח מהותי בעוד נתניהו מוביל באומנות אמיתית את כל הוויכוח לדיוני סרק".

מה אמורה להיות התגובה של נתניהו לדיל של טראמפ? אנחנו לא יכולים לקבל מדינה פלסטינית בימין ונתניהו סבור שצריך לחבק את המהלך.
"אנחנו נמצאים 34 ימים לפני הבחירות. לנהל ויכוח רצינית על תוכנית שטרם שמענו זה בלתי אפשרי. עמדתי ברורה. אם נתניהו יביא החלטה על ריבונות ישראלית בבקעת הירדן ומעלה אדומים אנחנו נתמוך. אם יביא את כל התוכנית להצבעה – אנחנו נתנגד. מה המשמעות של מדינה מפורזת? איזה סוגי נשק הם יוכלו להחזיק? מי ישלוט במרחב האווירה והימי? לכל מילה ונקודה יש משמעות רבה. לכן אני חושב שזה ממש לא רציני להיכנס ולדון בתוכנית מדינית מקיפה ערב הבחירות. תהיה הצעה לריבונות ישראלית על שטח כזה או אחר – נתמוך. בכל התוכנית לא נתמוך. כשיפרסמו את התוכנית ויהיה אפשר לקרוא אותה ביסודיות אני אתייחס. אנחנו שמענו מאז 67 על תוכניות למכביר. זה שיש תוכנית זה לא אומר שמתכוונים לממש אותה או רק להשתמש בה לצורכי בחירות. אני חושב שהתוכנית שלי שפרסמתי ב-2004 הייתה מצוינת ואמרו לי שהיא לא מציאותית. אולי היום נגלה שהיא אכן מציאותית".

בגין לא חיכה לאישור אמריקאי בעניין הגולן או עניינים אחרים.
"אני גם לא מבין למה לא מביאים הצעה על הכלת הריבונות בבקעת הירדן. אנחנו בישראל ביתנו הבאנו הצעה לממשלה ולכנסת. זה דבר טכני שנתניהו רק צריך להחליט עליו. יש הצעת חוק מוכנה על המדף, אם הוא היה תומך בזה היינו עושים זאת".

אתה מופתע שהיועץ מיד עם משיכת החסינות הוא הגיש את כתב האישום? 
"זה היה ברור שנתניהו ימשוך את החסינות. הוא חשב שיצליח להגיע בכל מיני אמצעים טכניים למניעת הדיון אך כשיש לך 55 ח"כים שתומכים בהסרת החסינות זה היה חסר סיכוי".

לסיום, אני עוקב אחריך ואחרי נתניהו כבר מסוף שנות ה-80 אם היו אומרים לי שאתה תהיה זה שיוריד את המסך על נתניהו יהיה אתה לא הייתי מאמין.
"ברמה הממלכתית יש כאן מחויבות לערכים בסיסיים, לבוחרים ולמדינה. כשנשיא המדינה הגיש את המתווה שלו כשנתניהו יהיה ראשון תמכנו. כשניסו להוריד את יולי אדלשטיין התנגדנו. גם כשניסו להחליף את אבי ניסנקורן כיו"ר הוועדה התנגדנו".

מה היה הקש ששבר את היחסים עם נתניהו?
"לא היה שום דבר. התפטרתי מתפקידי כשר הביטחון באותו היום שהקבינט אישר את תוכנית המדיניות לכניעה לחמאס, שהיום קוראים לה הסדרה. משלמים מדי חודש עשרות מיליוני שקלים וחמאס מייצר כל יום שתי רקטות שמגיעות עד לחדרה. זה בלתי נסבל. הבלונים כבר הגיעו לבית שמש ורמת הנגב. זה בסתירה לכל מה שנתניהו אמר בעבר. ברגע שהקבינט איש את מדיניות ההסדרה קמתי והלכתי".

יש פרסומים על כך שנתניהו יקפוץ למוסקבה להחזיר את נעמה.
"אצל יהודים מברכים על המוגמר. כשתחזור נדבר".