שמעון שבס, לשעבר מנכ"ל משרד רה"מ בכהונתו השנייה של יצחק רבין ז"ל, הידוע גם כמי שהיה אחד מאנשי סודו, התראיין היום (רביעי) לתכניתם של בן כספית ואריה אלדד ב-103FM, לאחר שפרסם פוסט בחשבון הפייסבוק שלו, בו הבהיר שתוכנית השלום של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, זהה לזאת של רבין.

הוא הבהיר את אמירתו והוסיף לתקוף את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כשאמר כי "שאלתי את עצמי למה רבין נרצח. למה הסיתו נגדו. מה קרה בשנים 94' ו-95' כשעכשיו חוגגים על תוכנית די זהה. זה מעליב שאותו אחד שהסית, כעת חוגג".

אריה אלדד: תהליך אוסלו גרם נזק עצום למדינת ישראל. נקבעו באוסלו עובדות שהיו כמעט בלתי הפיכות כמו הכרה בישות פלסטינית באמצע הארץ והתוכנית הנוכחית מנסה לתקן את זה.
"אפשר להציג זאת בצורה שונה. המסקנה שלי ושל אחרים שכדי להגיע לפתרון, חייבים להכיר ביישות פלסטינאית אחרת נגיע למדינה דו לאומית ושליטה ב-3 מיליון פלסטינאית או אפרטהייד. זה יהיה כאוס. הפתרון שרבין הציע זה הכרה ביישות פלסטינאית בעתיד. מה שקרה אתמול זו בדיוק התוכנית המדינית של יצחק רבין. בנוגע לאוסלו היה הסכם ביניים ולפני שנרצח אמר שתהיה יישות פלסטינאית מינוס, שליטה צבאית ישראלית, יחד עם חלוקה של הארץ והבהיר שהוא כיהודי ישראלי רוצה ומוכן לוותר על מהארץ כדי שהמדינה תישאר יהודית ודמוקרטית. כל זה קרה אתמול גם בוושינגטון".

בן כספית: גם אנחנו לא הצלחנו לחלץ מרבין את המילה 'מדינה'. קלינטון היה קרוב אליו והם הגיעו לאותה התוצאה.
אריה אלדד: גם טראמפ יודע שמה שכתוב בתוכנית ימנע את הקמת מדינה פלסטינית.
"אז אתמול הם שיקרו לכל העולם?"

אריה אלדד: מדברים על שלום ומתכוונים למשהו אחר. 
"אתמול הם התחייבו שתהיה מדינה פלסטינאית. נתנו להם במפה רבע מהנגב. נתניהו אמר שזה מזכיר לו את דוד בן גוריון והקמת המדינה. ההסכם מקרב את הפלסטינאים כעת לבן גוריון בשדה בוקר".

אריה: הווקטור והתנועה היא לחיסול הישות הפלסטינית ולכן אני מרוצה. זו הפרשנות שלי.
"התוצאה היא שביבי וטראמפ דיברו רבין ויעשו בדיוק מה שתרצה שיקרה. מדינה דו לאומית עם 3 מיליון פלסטינאים שיצביעו לכנסת כי העולם לא מקבל עוד את האפרטהייד הזה".