יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, הודיע הערב (רביעי) כי אם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יבקש זאת ממנו, הוא יזרז את יישום החלת הריבונות על בקעת הירדן בכנסת, עוד לפני שישוב מוושינגטון, זאת בעקבות חשיפת פרטי תכנית השלום של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, כפי שהוצגו אתמול בבית הלבן.

"ידידנו הגדול בבית הלבן, הנשיא דונלד טראמפ, הציג יחד עם ראש הממשלה נתניהו תוכנית שמשנה לחלוטין את האופן שבו העולם היה רגיל לדבר ולחשוב על הדרך לשלום, אבל אם התוכנית הזאת תישאר רק חוברת דפים צבעונית, או תהפוך לאירוע היסטורי ומשנה מציאות – זו אך ורק החלטה שלנו. אסור שנפספס את ההזדמנות" אמר אדלשטיין בפתיחת דבריו בוועידת איגוד התאגידים העירוניים שהתקיימה באילת.

לאחר מכן פנה יו"ר הכנסת בדבריו לנתניהו, ואמר כי "אם תחזור מוושינגטון, ותבקש לכנס את מליאת הכנסת כדי לנצל את הנכונות ההיסטורית של הממשל בארצות הברית, ולהחיל את הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון – אכנס את המליאה מיד".

"לא משנה מה תהיה הביקורת, לא משנה אם יהיו התקפות חריפות, הדבר הנכון ייעשה. אני בטוח שבסיטואציה כל כך נדירה וכל כך חד-פעמית שאנחנו נמצאים בה, כל המפלגות הציוניות יתעלו על עצמן, ישימו את טובת המדינה לנגד עיניהן ולא יכשילו אותה בגלל אינטרסים פוליטיים רגעיים. כדי שנוכל, סוף סוף, להצביע בכנסת על החלת הריבונות – ולאשר אותה ברוב גדול" סיכם אדלשטיין.

כזכור, יו"ר כחול לבן, בני גנץ, הודיע מוקדם יותר בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) כי בכוונתו "להביא לאישור הכנסת את תכניתו המלאה של טראמפ כבר בשבוע הבא".