ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הבוקר (שני) לביקור באנטבה שבאוגנדה ואמר: "אני יוצא עכשיו לביקור נוסף באפריקה, זהו הביקור החמישי שלי בשלוש וחצי שנים". לדבריו, ישראל חוזרת לאפריקה בגדול, אפריקה חזרה כבר לישראל. "אלה קשרים שחשובים מאוד בתחום המדיני, בתחום הכלכלי, בתחום הביטחוני ועוד יסופר בזה", הוסיף, "היום אני נוסע לאוגנדה, אנחנו מחזקים את הקשר עם המדינה הזאת. אני מקווה שבסוף היום יהיו לנו בשורות טובות מאוד למדינת ישראל". על פי הדיווחים, ראש המוסד יוסי כהן מצטרף באופן חריג לנסיעה.

הוא נחת בסביבות השעה 12 בצהריים (שעון ישראל) ובמהלך ביקורו, הוא  צפוי להיפגש עם הנשיא יוורי מוסווני וראש הממשלה רוהאקנה רוגונדה. בנוסף הוא צפוי להיפגש גם עם כמה מנהיגים ממדינות שאינן מקיימות יחסים רשמיים עם ישראל.

דבר הביקור פורסם ביום שבת, אך הפרטים המלאים וכן מטרתו לא הותרו לפרסום. במהלך הביקור, הוא צפוי בין היתר להיוועד עם נשיא אוגנדה יובי קגוטה מוסבני במשכנו הנשיאותי. כזכור, בשנת 2016 ביקר נתניהו בשדה התעופה באנטבה, לביקור בן חצי יום במלאת 40 שנים למבצע לחילוץ החטופים ההיסטורי. במהלך פעולת החילוץ נהרג מפקד המבצע ואחיו של ראש הממשלה, יונתן נתניהו, אולם שאר בני הערובה שוחררו והוחזרו לארץ. לימים קיבלה הפעולה המוצלחת את השם "מבצע יונתן".

למעט המסע המדיני של נתניהו לאפריקה לפני כארבע שנים, הגעה של ראש ממשלה מישראל לביקור רשמי באפריקה לא נחשבת שכיחה במיוחד. בשנת 2003 ביקר באוגנדה ראש הממשלה דאז, אריאל שרון, ונועד אף הוא עם הנשיא מוסבני.