לאחר שחרורה של נעמה יששכר מהכלא ברוסיה מנסה יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה להביא לשחרורם של כ־20 ערבים ישראלים הכלואים בטורקיה.

עודה שב אתמול מביקור בן יומיים בטורקיה, שם קיים פגישות עם גורמים מקומיים, בהם יו״ר מחלקת ההגירה ומושל איסטנבול, והעלה בפניהם מספר מקרים של ערבים ישראלים בטורקיה, ובהם אישה כבת 40 הנמצאת במצב בריאותי קשה, אך אינה יכולה להגיע לישראל לטיפול, בשל צו מניעה שהוצא נגדה. 

"האזרחים הערבים הם יתומים מול הרשויות. המשפחות פנו אלינו, ומיד עשיתי את מה שביכולתי כדי לקדם את החזרת חלק מהם לביתם בהקדם", סיפר ח"כ עודה. לדבריו, "חשוב להדגיש שכל צעיר שטעה בחו״ל צריך לקחת אחריות על מעשיו. עם זאת, אין סיבה להפריד אדם ממשפחתו במשך שנים ארוכות בכלא זר".

בין המקרים שאותם העלה עודה בפגישותיו, נמצא גם יוסף מג'דוב, צעיר מטמרה, שהואשם בתקיפת שוטר באיסטנבול. לטענת משפחתו, לאחר ששוטר בלבוש אזרחי ביקש ממנו להציג תעודת זהות - הוא נבהל ונמלט מהמקום, אך לבסוף נתפס ונעצר. לדברי משפחתו, מעצרו הוא תוצאה של קצר בתקשורת בינו לבין השוטר שפנה אליו.

בכלא באיסטנבול מוחזק גם סלים אבו ענזה, צעיר תושב תל שבע שבנגב. הוא נידון למאסר של תשע שנים וארבעה חודשים, לאחר שהורשע בשוד מזוין ובתקיפה. יו"ר הרשימה המשותפת סיפר כי נוסף לאזרחים ערבים ישראלים, יש גם צעיר ממוצא אתיופי הכלוא בטורקיה, לאחר שנעצר ובכליו צמחי גת, אשר נידון לתקופת מאסר ממושכת.