תשעה לפני ימים שהוא אמור להתייצב בבית המשפט המחוזי בירושלים, ביקשו היום (ראשון) פרקליטיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בקשה לדחיית משפטו לתחילת חודש מאי.

עו"ד עמית חדד הסביר כי "לפני מספר חודשים הגישו כתב אישום נגד ראש הממשלה, רק שעד עכשיו לא קיבלנו את החומרים. לכן פנינו לבית המשפט בבקשה טכנית לדחות את מועד הדיון כך שקודם כל נקבל את חומרי החקירה ורק אחר כך נתייצב בבית המשפט". 

כזכור, בחודש שעבר הודיע משרד המשפטים כי הדיון הראשון במשפטו של ראש הממשלה, שהואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים, ייערך ב-17 במרץ. במהלך הדיון אמורה להתבצע הקראה של כתב האישום בפני הנאשמים. הדיון צפוי להתקיים יום לאחר השבעת הכנסת ה-23, כאשר ראש הממשלה יהיה חייב להגיע לאולם ולשבת על ספסל הנאשמים.

הרכב שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים, אשר ידון בתיקיו הפליליים של ראש הממשלה, כולל את השופטת רבקה פרידמן-פלדמן, אשר בין השנים 2004-2012 שימשה כסגנית נשיאה של בית משפט השלום בירושלים, ומ-2012 משמשת כשופטת המחוזי. בעבר עמדה בראש ההרכב שהרשיע את ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בפרשת טלנסקי. בשנת 2009 ניסה אדם לתקוף אותה בבית משפט השלום בירושלים, ונעצר בידי מאבטח. 

לצדה ישבו השופט עודד שחם ומשה בר-עם, המכהנים כשופטים מחוזיים מאז אוגוסט 2012. בר-עם ספג בשנת 2012 ביקורת מבית המשפט העליון על כך שסירב להפנות צעיר אלים לטיפול שיקומי.שחם נחשב לשופט ליברל והומניסט, בעבר התנגד לגירוש אמו של מחבל מהארץ. ‏הוא ישב במשפטו של צחי הנגבי בפרשת המינויים הפוליטיים וסבר שיש להרשיע אותו בעבירות של שוחד והפרת אמונים - אך נותר בדעת מיעוט. בר-עם נחשב לשופט אקטיביסט ומקשה בהליכים בחקירות נגדיות.