נשיא המדינה, ראובן ריבלין, חגג את ליל הסדר עם בתו ומשפחתה בבית הנשיא בירושלים, זאת בניגוד להנחיית משרד הבריאות, לפיה על כל משפחתה גרעינית לערוך את הסדר בביתה, כך דווח היום (שישי) ב"כאן ב'". 

לפי הדיווח, הבת התארחה בבית הנשיא כבר מיום שלישי בצהריים, יממה לפני לילה הסדר, ושהתה בדירת האירוח. 

מבית הנשיא נמסר ל"כאן ב'": "את הנשיא מלווה בחג בתו. מאז פטירתה של נחמה (ריבלין, רעיית הנשיא) שוהה לצד הנשיא אחד מבני משפחתו באופן קבוע, כדי לסייע לו בצרכיו האישיים ולאפשר לו להיות בקשר במסגרת תפקידו".

מאוחר יותר, פרסם ריבלין התנצלות בחשבון הטוויטר שלו, וכתב:"בטרם תכנס השבת אני מבקש להתנצל. אני קורא את התגובות הקשות לכך שבתי מלווה אותי במהלך החג ואני מבין את רובן. מאז הלכה נחמה ילדיי מסייעים לי רבות בענייני האישיים, וגם במענה הנדרש בענייני עבודה כאנשי קשר במהלך החגים וסופי השבוע, כשלשכתי אינה מאוישת. אני מבין כי אם לא מכירים את סדר יומי כנשיא, קשה להבין זאת ואני מצר על כך. מועדים לשמחה ושבת שלום לכולכם."

אתמול הופתעו רבים לצפות בקטע וידאו ששודר במסגרת משדר החג של קשת 12, בו נראים ראש הממשלה בנימין נתניהו ובנו, אבנר, משוחחים בלשכת ראש הממשלה, שכן אבנר אינו מתגורר בבית ברחוב בלפור. עיתונאים ומובילי דעה רבים מתחו ביקורת על ראש הממשלה, שלדבריהם אינו נתן דוגמה אישית לציבור.

מסביבת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "בחודש האחרון אבנר שוהה כל יום, במשך שעות רבות, במעון רה"מ ולן בדירתו שנמצאת בצמוד למעון רה"מ, בתוך המתחם המאובטח. אבנר פועל על פי הכללים של משרד הבריאות ואינו יוצא לשום מקום".

כזכור, בשבוע שעבר אמר נתניהו במסגרת הצהרה לתקשורת: "אתם נדרשים לקיים את ליל הסדר רק עם המשפחה הגרעינית שנמצאת איתם עכשיו בבית. סדר קטן הוא סדר בטוח. אל תביאו הביתה את הבן הסטודנט שנמצא בבאר שבע או בגליל, או את הבת החיילת. צריך להבין שאנחנו לא שולטים בכל ההידבקויות האפשריות שהם עלולים להביא הביתה. זה קשה אבל אין ברירה".