אלפים משתתפים הערב (חמישי) במחאת "הדגלים השחורים" בכיכר הבימה בתל אביב, במחאה על המשך המגעים בין מפלגות הליכוד וכחול לבן, במאמצים להקמת ממשלת אחדות בישראל. רבים מהמפגינים הגיעו כשהם לבושים בחולצות שחורות והחזיקו בידיהם דגלים שחורים.

בין השלטים שנראו בהפגנה היו: "לא מאמינים לכם יותר", "מצילים את המדינה – נלחמים בשחיתות", "נאשם בשוחד לא יהיה ראש ממשלה", "אין לי ארץ אחרת" ו"סיפוח – הרס הדמוקרטיה".

מארגני ההפגנה ציינו שהיא מתקיימת לנוכח החשש מריסוק הדמוקטיה, בעקבות המשא ומתן הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן. "תחת חסות הקורונה מתרחשת בישראל הפיכה שלטונית", הם טענו.

מחאת הדגלים השחורים בכיכר הבימה בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני)מחאת הדגלים השחורים בכיכר הבימה בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני)

בין המשתתפים בהפגנה היה ראש השב"כ יובל דיסקין, שאמר בנאומו שהדבר שראש הממשלה בנימין נתניהו חושש ממנו יותר מכל, הוא להגיע למשפט כאחד האדם.

"בימים טרופים אלו, יושב בבלפור בנוחות נאשם שגורם לדמוקרטיה הישראלית להתערער. לימין הוא מוכר סיפוח ולשמאל ממשלת חירום. אפס אידיאולוגיה, ביבי לפני הכל", הוסיף דיסקין.

ממשטרת ישראל נמסר כי ״בהתאם לתקנות לשעת חירום וצו בריאות העם כפי שאושרו ע״י הממשלה, יציאה להפגנה הוגדרה כצורך חיוני שיש לאפשר לכל אזרח תוך שמירת הכללים והמגבלות. לכן גם בשעת חירום לאומית זו, משטרת ישראל מאפשרת לכל אדם את חופש הביטוי והמחאה כזכות יסוד דמוקרטית, זאת בגבולות החוק ותוך שמירה על בריאות הציבור״.

עוד נמסר כי ״המשטרה פועלת עוד בטרם ההפגנות מול המארגנים וגם במהלכן ככל שנדרש ובכוחות מתוגברים, בכדי להבטיח את קיום התקנות ככל שניתן ותוך הפעלת שיקול דעת מקצועי ומאוזן של מפקדים בשטח. אנו קוראים למפגינים באשר הם, להקפיד על כלל הנחיות משרד הבריאות, ובפרט שמירה על מרווחים וכיסוי הפנים במסכות, הכל על מנת שיחד נוכל לשמור על הבריאות של כולנו״.

מחאת הדגלים השחורים בכיכר הבימה בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני)מחאת הדגלים השחורים בכיכר הבימה בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני)