משרד החוץ האמריקאי התייחס לדבריו של מלך ירדן עבדאללה שהעניק היום (שישי) ראיון לעיתון הגרמני "דר שפיגל", ובו איים כי אם ישראל תממש את הבטחתה לספח את בקעת הירדן, הדבר יוביל לעימות "מאסיבי", כהגדרתו, עם ירדן. דוברת משרד החוץ מורגן אורטגוס אמרה כי "השיחות על הסיפוח צריכות להיות חלק מן השיח בין ישראל לפלסטינים".

בתשובה לשאלה האם ישנו אישור להחלת הריבונות אמרה הדוברת בתדרוך שערכה לסיכום ביקורו של מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו בישראל, כי "המזכיר אמר פעמים רבות שסיפוח זו החלטה ישראלית, ואנחנו סבורים שהדיונים האלה צריכים להיות חלק מהחזון של הנשיא טראמפ לשלום, וחלק מהשיחות בין ישראל והפלסטינים".

עוד אמרה אורטגוס, כי "הנשיא ואנשי הממשל הציגו תכנית שלום שהיא אחד המסמכים המקיפים שארה"ב עבדה עליו, ואנו נמשיך ללחוץ על הפלסטינים לקבל את התוכנית, לא איבדנו תקווה".

הדוברת הדגישה כי "זה הולך להיות חלק מרכזי ממדיניות החוץ שלנו, הלחץ על הפלסטינים לגשת אל שולחן המשא ומתן. אנחנו סבורים שהשיחות על מיפוי וסיפוח צריכות להיות חלק משיחות בין ישראל והפלסטינים, במסגרת חזון הנשיא טראמפ לשלום. יש לנו הסכם היסטורי, גם מהצד הישראלי יש מחויבות למדינה פלסטינית אם הם יעמדו בתנאים שמצוינים בתוכנית ונמשיך לעבוד על כך".

בראיון לעיתון הגרמני אמר מלך ירדן כי "מנהיגים הדוגלים בפתרון של מדינה אחת אינם מבינים מה פירוש הדבר. מה יקרה אם הרשות הפלסטינית תתמוטט? יהיו יותר כאוס וקיצוניות באזור".

כשנשאל האם הדבר יוביל לביטול הסכם השלום בין המדינות, ענה עבדאללה: "אני לא רוצה לאיים וליצור אווירה של מחלוקת, אבל אנחנו שוקלים את כל האפשרויות".

כשנשאל לגבי תמיכת מדינות ערב בעסקת טראמפ, השיב: "בישיבות הליגה הערבית ההצעה לפתרון של מדינה אחת עדיין נדחית בתוקף. כאשר הושקה התוכנית של מדינה אחת לפני כחצי שנה או שבעה חודשים, הוד מלכותו, מלך ערב הסעודית, אמר, 'לא, אנחנו עם הפלסטינים'".