יממה לאחר פתיחת משפטו והנאום החריף נגד רשויות אכיפת החוק, נשא היום (שני) ראש הממשלה בנימין נתניהו דברים בפתח ישיבת סיעת הליכוד. בפתח הצהרתו, נשא דברי עידוד לחברי המפלגה ואמר: "אנחנו צריכים לשלב כוחות בעת הזו מול האתגרים הגדולים שהמדינה עומדת בפניהם. אנחנו מסוגלים לעשות זאת".

בהמשך, שטח סעיפים לתכנית הפעולה לאחר משבר הקורונה, אליו התייחס בזהירות וטען כי יש להתכונן לאפשרות של "גל שני לנגיף", ואמר כי המטרה הראשונית היא להשיב את הפעילות במקומות העבודה. "אני מדבר עם עצמאיים ואנשים שאיבדו את פרנסתם, אנחנו מחויבים לעשות הכל כדי לא להשאיר נפגעים", אמר והוסיף כי "נקצה תקציב מיוחד של 6 מיליארד ש"ח כדי לתמרץ עסקים שיחזירו עובדים. יש לשקול התאוששות וצמיחה". 

בנימין נתניהו  (צילום: קובי גדעון, לע''מ)בנימין נתניהו (צילום: קובי גדעון, לע''מ)

כמו כן, התייחס לחזית הביטחונית ואמר כי "אנו פועלים נגד איראן וחברותיה ומנסים למנוע ממנה לפתח נשק גרעיני", והוסיף איום נוסף, דווקא מכיוון בית הדין הבילנאומי בהאג, והאשים כי "שם מנסים לעשות דה לגיטימציה ולהאשים את צה"ל בפשעי מלחמה". לבסוף, פנה להתייחס לסוגיית החלה הריבונות וטען: "יש פה הזדמנות שלא הייתה מאז שנת '48. להחיל ריבונות באופן מושכל ביהודה ושומרון. אנחנו משלבים כוחות, גם מחוץ לסיעה ובעיקר בתוכה". 

בנימין נתניהו מכריז על כוונתו לסיפוח הבקעה (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)בנימין נתניהו מכריז על כוונתו לסיפוח הבקעה (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)

לסיום, פנה ראש הממשלה בנימה אישית יותר לחברי הסיעה והודה לחברי הכנסת והשרים שהגיעו להביע בו תמיכה עם פתיחת הדיונים בבית המשפט. "אני רוצה להביע תודה לחברים הרבים שבאו אתמול ושלחו לי מסרים. התרגשתי מאד. ראיתי שבאו פעילים ומתנדבים מכל רחבי הארץ, חיזקתם אותי רוצה להודות לכולכם", אמר נתניהו. 

כזכור, רה"מ התייצב אתמול, כאמור, באולם 317 בבית המשפט המחוזי בירושלים, לדיון הקראת כתב האישום נגדו. לפני הדיון, נשא נתניהו דברים, וטען כי "גורמים בפרקליטות תופרים לי תיקים". בפתח משפטו אמר נתניהו: "בשנים האחרונות מצאו פטנט חדש - גורמים במשטרה ובפרקליטות חברו לחבורת רק לא ביבי כדי לתפור לי תיקים מופרכים והזויים. המטרה היא להפיל ראש ממשלה חזק מהימין ולהרחיקו מהנהגת המדינה למשך שנים רבות. לא אכפת להם אם יבוא פודל צייתן מהימין, כאלה תמיד יש, אבל אני לא פודל, אני לא מוכן לפנות ישובים, ולכן צריך להפיל אותי".

בנימין נתניהו בבית המשפט (צילום: עמית שאבי, פול)בנימין נתניהו בבית המשפט (צילום: עמית שאבי, פול)

עוד אמר נתניהו: "שמעתי את אלשיך מדבר בצדקנות, אותו אלשיך שעבר עבירה פלילית כשהדליף בשידור חי מהחקירות בענייני וטפל עליי עלילת שווא כאילו שלחתי חוקרים פרטיים לעקוב אחריו. הוא מזכיר רוני אחר, רוני ריטמן, שטען שאני הוא זה ששלח את הקצינה שהתלוננה נגדו. אלה האנשים שהובילו את החקירות. הן זוהמו ונתפרו מהרגע הראשון. הניסיון להפיל אותי ואת הימין הגיע לשיא בשנה האחרונה. פעמיים התערבה חבורת רק לא ביבי בבחירות. ערב הבחירות באפריל 19 פורסם כתב החשדות נגדי. ערב הבחירות במרץ הם שוב התערבו, והגישו כתב אישום. באולפנים כבר חגגו. עשו הכל כדי שלא אעמוד פה היום כראש ממשלה אלא כפוליטיקאי מובס. אבל אזרחי ישראל, אתם הרבה יותר חכמים ממה שהחבורה הזו חושבת עליכם, עלינו. נתתם לליכוד יותר קולות מכל מפלגה בתולדות המדינה".