העיתונאי בן כספית התראיין היום (שישי) לתכניתו של ניסים משעל ב-103FM והתייחס לסקר שפורסם על ידי התחנה, ממנו עולה כי הרוב הגדול של הציבר סבור כי ממשלת האחדות תתפרק בקרוב. בנוסף דיבר גם על הסיפוח ועל קבוצות הוואטסאפ של תומכי ראש הממשלה.

לפי הסקר 67% מהציבור סבור שממשלת האחדות תתפרק עוד לפני הרוטציה. האם נתניהו בשל ללכת לעוד מערכת בחירות?
"זאת שאלת מיליון הדולר. אני חושב שבמצב בנוכחי של נתניהו ושל המדינה, בוא נאמר שלא הייתי בוחר את המילה בשלות. הציבור מאוד מאוד תזזיתי. מצד אחד הסקרים מאוד קורצים לנתניהו, מצד שני משהו בבטן אומר לו שסקרים טובים ביום שישי לא מבטיחים שהמצב ישראל ככה במוצאי שבת. המשבר הכלכלי אמיתי ואיתנו, הקורונה עוד לא הלכה לשום מקום, הישראלים יפגשו את המשבר הכלכלי האמיתי בעוד חודשיים שלושה כשהדחייה של המשכנתאות וכולי פתאום תתנגש בהם ויתברר פתאום שכ-400 אלף איש לא חזרו למקומות העבודה שלהם. מצד שני אני רואה איך גנץ מתקפל וקורס לתוך עצמו. בעיקר אצלו (נתניהו) בתוך הבית בדירקטוריון של השלושה יש רוב לפרק את הממשלה".

קח את הוויכוח על התקציב. הוא רוצה חד שנתי למרות שנחתם וסוכם על הסכם דו שנתי, זה האיתות הכי ברור.
"בנושא הזה יש לו נסיבות מקלות. במצב של הקורונה והמשבר, לעשות תקציב דו שנתי כשאתה לא יודע איך ייראה המשק בעוד חודש, זה סוג של טירוף. בסוף אם אני רוצה לבודד את הסיבה למשבר ולמחשבות על בחירות חוץ מהסקרים, אז הסיבה היא שנתניהו וגנץ סיכמו שאם בג"ץ בעוד שנה וחצי בהחלפה יחליט פתאום להתערב ושביבי לא יכול להיות ראש ממשלה חליפי, אז גנץ ילך עם ביבי ויחוקק איתו פסקת התגברות רק לצורך הזה כדי, שהוא כמובן יוכל להישאר עם הגברת בבלפור החלופי. גנץ ירד מהדבר הזה מאז שהוקמה ממשלה ובכל פעם שנתניהו מזכיר את זה גנץ גורר רגליים. למה הוא גורר רגליים? כי במצבו, כשהוא קרוב לחד ספרתי בסקרים, אם יתברר שכחול לבן גם נותנת פסקת התגברות לנתניהו זו בעצם תעודת הפטירה שלו. נתניהו מצידו אומר שהוא לא מוכן למלא את חלקו בעסקה במחצית הראשונה כדי שבמחצית השנייה הוא ימצא את עצמו בבית. ויש לו כאן קייס, לכן אנחנו נמצאים במצב המעניין שבו אנחנו נמצאים".

אתה אומר שהפיתוי גדול אבל יש לך ספק כלשהו.
"יש לי ספק כי נתניהו מפוכח ויודע שזה לא יהיה טיול בפארק. ביממה האחרונה החלו להופיע פוסטרים שמתחילים להכפיש את גדי אייזנקוט, זה אומר שהם מתכווננים ומתחילים לחשוב על בחירות. לנתניהו יש בטן למה ורגליים קרות".

הסיפוח שמתקרב לפי התאריך של נתניהו, נראה לך בר ביצוע?
"אל תבטל תוכניות בראשון ביולי, לא יהיה שום סיפוח באחד ביולי ולהערכתי גם לא בשבועיים הראשונים של יולי. העסק הזה לגמרי נכנס לסחרור ולשדה מוקשים שאף אחד לא תיאר. אני לא יודע אם אתה זוכר את החגיגות בבית הלבן עם כל העיתונאים של הימין, ש'מחר בבוקר מכריזים על סיפוח'.  אז ככה, אני דיווחתי אתמול שהשגריר פרידמן נטש בפתאומיות ובזעם את מאמצי התיווך שלו בין גנץ ואשכנזי לנתניהו, יש הרבה דיווחים על זה שקושנר לגמרי ירד מהעניין הזה כרגע. הודעת הגיבוי של נתניהו לקושנר אתמול ארוכה ומפורטת מאוד, הוא נכנס ללחץ כביר אחרי שבספר של בולטון מסופר שנתניהו אמר 'מה הוא ממנה את החסר ניסיון הזה (על קושנר) כשליח בבית הלבן'. תחבר לזה שראשי זרועות הביטחון שלנו עוד לא חוו את דעתם ולא היה דיון".

אז אין סיפוח בינתיים.
"אני לא יכול להגיד שאין סיפוח. אני כן יכול להגיד שלא יהיה סיפוח ב-1 ביולי, ולא בחודש הקרוב. לא יהיה סיפוח של 30%. האפשרויות הן או שלא יהיה סיפוח בכלל כרגע וידחו אותו לאחרי הבחירות בארה"ב,  או שיהיה סיפוח דיאט, כלומר אולי רק שניים או שלושה גושי התיישבות שבקונצנזוס, או אולי רק סיפוח בקעת הירדן בנגזרת קצרה לא לכל הרוחב, בעיקר על הירדן עצמו, כך שלא יצטרכו לספח תושבים פלסטינים. העסק הזה פתוח לגמרי, ההתלהבות האמריקנית כבר מזמן לא שם, חלק מהמתנחלים מתנגדים. בקיצור זה תפוח אדמה די לוהט".

קראתי הבוקר את המאמר שלך ב'מעריב'. אני חייב להודות שזה מצמרר. אתה מתאר מסע הסתה מפלצתי נגד כל מי שמסומן כ'אנטי ביבי' ואתה חושש שזה עלול להסתיים ברצח. מחריד.
"הצלחתי איכשהו לקבל אינפורמציה מאוד מקיפה מעשרות אם לא מאות קבוצות וואסטאפ, שהן מאורגנות על ידי פעילים מאוד מסוימים, אפשר לקרוא להם 'ביביסטים', אתה רואה שם בדיוק את הטקסטים ואת השפה והסמלים שראינו לפני רצח רבין רק הרבה יותר חזק. לפני רצח רבין לא היו רשתות חברתיות ולא היית יכול לשכפל במיליונים כל אמירת עמלק או זרע עמלק או 'השופטים בוגדים'".

מפגינים בעד בנימין נתניהו. צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90מפגינים בעד בנימין נתניהו. צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

על הנשיאה אסתר חיות כתבו 'שבי בשקט כלבה', אהרן ברק במדי דיקטטור נאצי, מנדלבליט במדי אסיר. נורא.
"נורא ואיום. זה בכמויות עצומות, כמעט בכל קבוצות הוואטסאפ האלה חברה חני בלייווייס, האישה הכי קרובה לבני הזוג נתניהו, זאת שנמצאת בכל האירועים וגם מארגנת".

מה חלקו של יאיר נתניהו במסע ההסתה.
"אני לא יודע מה חלקו ברמה הפיזית אני יודע שהאידיאולוג של האירוע זה הוא. אם אתה עוקב אחרי הציוצים שלו, אחרי מה שהוא מפיץ – השטנה, השנאה והגידופים, הוא מחלק ציונים לכל העולם ואחותו, הוא עושה שיעורי אזרחות לעוקבים שלו. תמונתו של מנדלבליט בצורה של הסנדק כבר הופיעה אצלו קודם, אתה רואה שזה בעצם המחולל. יכול להיות שהוא קשור אליהם ויכול להיות שהם רק עוקבים אחריו, ולוקחים את זה משם לכל קבוצות הווסטסאפ. מכתב מצמרר לשופטת ענת ברון כבר הגיע, כל מה שצריך זה מה שהיה לנו ב-95' ששטוף מוח אחד שהיה משוכנע שבא להושיע את עם ישראל ירה בגב של רבין. עכשיו זה הרבה יותר קל הרי השב"כ לא שומר על כולם".

אתה ממש חושש מזה שהרצח הבא בשער.
"למדתי לקח. לא חששנו ב-95', אבל למדנו לקח. לצערי הרב נתניהו עצמו לא נזהר למרות שהוא נכווה, אני פרסמתי כבר 200 פעם ואמשיך עוד 400 פעם איך הזהיר את נתניהו האיש שהיה ממונה על פסיכולוגיית ההמונים אצלו במטה בצורה מפורשת".

כמה נתניהו מודע למתרחש?
"הוא מודע להכל. מא' ועד ת' להכל. מדי פעם כשמתפרסם שצריך לזרוק את רביב דרוקר לכלא, אז אחרי חצי יום הוא אומר ש'זו הייתה טעות של דובר', אבל את המטרה הוא השיג כי במקום לדבר על ההקלטות שדרוקר הביא כולנו דיברנו על זה שראש הממשלה קורא לו להיזרק לכלא וכך הוא עשה את מה שאנחנו קוראים לו ספין".