"המלחמה בקורונה גדולה מבלפור": בן כספית ופרופ' אריה אלדד בחרו את השוטר הטוב והשוטר הרע שלהם להיום (שלישי) בתוכניתם ב-103FM: "אני אריה אלדד ואני היום השוטר הטוב לשר ההשכלה להשכלה גבוהה זאב אלקין. קבינט הקורונה החליט שהסטודנטים יבחנו מהבית, ראשי האוניברסיטאות מתעלמים מהממשלה, מתעלמים מהסטודנטים החוששים לבריאותם, מהמגפה שגייסה אתמול עוד 714 איש לשורותיה. הם מחליטים להמשיך לבחון סטודנטים כפי שנהגו תמיד באולמות הבחינה באוניברסיטה. ברור לי שאין בעיה במדעי הרוח והחברה לבחון בבית, ברור לי שבחלק ממדעי הטבע יותר קשה".

"לא נורא אם מישהו יעתיק במבחן בספרות", הוסיף אלדד, "רע מאוד אם מהנדס לא ידע לחשב כמה ברזל לשים בגשר או כמה מיליגרם מורפיום מותר לתת, אבל ראשי האוניברסיטאות נלחמים נגד אלקין מהרגע שהתמנה. זה מאבק כוח על חלוקת תקציבים נגד אוניברסיטת אריאל. שבוע אחרי שהתמנה, ב"הארץ" כבר כתבו מאמר מערכת שכאילו הוכתב לו על ידי ראשי האוניברסיטאות – 'אלקין סכנה להשכלה הגבוהה'. ועכשיו הם לקחו גם את הסטודנטים כבני ערובה. אלקין אמר להם יפה היום שהם מתנהגים בבריונות. חבריי הפרופסורים, התנשאות אקדמית לא תעבוד על ד"ר אלקין, חשבו מסלול מחדש", סיכם את דבריו.

בנט צורח באופוזיציה

השדרן ופרשן מעריב בן כספית המשיך עם הבחירה שלו: "אני בן כספית ואני היום השוטר הרע. ממליץ לכם על תקציר נאום של נפתלי בנט. אפשר לצפות ביוטיוב, הכותרת היא 'כך נביס את הקורונה ונציל את פרנסת ישראל'. זה מהפנט וזה פשוט וזה מלא אנרגיה ולמרות שברוב הנושאים אני רחוק ממנו כמערב ממזרח בנושא היזמות, המקוריות, הנחישות, החתירה למגע והחשיבה מחוץ לקופסה - הוא הכי טוב שיש לנו והוא הדגים את זה בנושא הקורונה כשהיה שר ביטחון".

"אז למה זה בשוטר הרע אתם שואלים?", המשיך כספית, "כי מדינה שבאמת רוצה לנצח את הקורונה לא נותנת לבנט לצרוח את נפשו באופוזיציה, או אפילו ממנה אותו כחבר אופוזיציה לפרוייקטור קורונה ומטילה עליו את אחת המשימות הקשות בתחום הזה, נניח קטיעת שרשרת ההדבקה או משהו. נדמה לי שהמלחמה בקורונה והמאמץ הנואש להציל את פרנסתן של מאות אלפי משפחות חשובים יותר עכשיו מכל פוליטיקה, מכל גחמה אישית, מכל טרלול בלפוראי באשר הוא, תודה".