יו"ר הכנסת יריב לוין דחה היום (חמישי) את בקשתו של ח"כ יוראי להב הרצנו (יש עתיד-תלם) להניף את דגל הגאווה מעל משכן הכנסת, לרגל חודש הגאווה. "במענה למכתבך למנכ"ל הכנסת בנושא שבנדון הנני להודיעך כי מעל בניין הכנסת יונף דגל אחד בלבד – דגל ישראל", כתב יו"ר הכנסת לח"כ הרצנו.

הרצנו אמר בתגובה להחלטה כי "מצער לשמוע שכנסת ישראל בחרה שלא לציין כלל את חודש הגאווה. הנפת דגל הגאווה והסובלנות לצד דגל הלאום אינו מפחית מכבודו - נהפוך הוא. כולי תקווה שבשנים הבאות כנסת ישראל תוכל לשקף בגאווה את הרב-גוניות המדהימה שקיימת בישראל ובכנסת כחלק בלתי נפרד מהחוסן הלאומי של המדינה".

בשבוע שעבר פנה חבר הכנסת במכתב למנכ"ל הכנסת סמי בקלש, ובו דרש לתלות את דגלי הגאווה והסובלנות באולם המליאה ומעל המשכן. "אמש אירע מקרה מצער במיוחד, בו הנחה סגן ראש עיריית ירושלים אריה קינג לפקחים להוריד את דגל הגאווה שתלתה שגרירות ארצות הברית בעיר לציון חודש הגאווה", כתב, "דגל הגאווה הוא גם דגל הסובלנות, השוויון והצדק. שלושת הערכים האלה שזורים בנימיה של העיר ירושלים. הסרת הדגל הוא מעשה חשוך, נבער ומהווה הסתה לאלימות".

"כידוע לך, חודש יוני בו אנו נמצאים מצוין כחודש הגאווה בישראל וברחבי העולם. ובתוך כך, במסגרת ציון החודש החשוב הנ"ל, יתקיימו ביום רביעי הקרוב ארבעה אירועי גאווה במקביל - בארבע הערים הגדולות בישראל: ירושלים, תל אביב, חיפה ובאר שבע. מן הראוי שגם כנסת ישראל היושבת בבירה ירושלים תדגיש את מחויבותה לערכי השוויון והסובלנות. על בירת ישראל להיות מגדלור של ערכים אלה, ועל כנסת ישראל - המתגאה בימים אלה בגיוון שיא במסדרונותיה - להראות דוגמא ומקור השראה לעולם כולו", כתב הרצנו.

לסיום כתב: "אל לנו להיכנע לקיצוניים שמקדמים חושך ואלימות, ולהפקיר בידיהם את המרחב הציבורי. על כן, אני קורא לך להניף בשבוע הקרוב את דגל הגאווה מעל משכן הכנסת, לצד דגל ישראל, ולהציבו בתוך מליאת הכנסת".