הגל השני של התפרצות נגיף הקורונה ממשיך לתת את אותותיו במפה הפוליטית. סקר של "חדשות 13" ופרופ' קמיל פוקס שפורסם הערב (ראשון) הראה כי לו הבחירות לכנסת ה־24 היו מתקיימות היום, הייתה הליכוד בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיכה לאבד מכוחה ומקבלת רק 33 מנדטים.

יש עתיד־תל"ם בראשות יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד מתייצבת כמפלגה השנייה הגדולה ומקבלת 19 מנדטים. אחריה הרשימה המשותפת, שהופכת לשלישית בגודלה, עם 16 מנדטים, ומקדימה את ימינה, שמקבלת 13 מנדטים.

כחול לבן בראשות ראש הממשלה החליפי בני גנץ ממשיכה במגמת ההתרסקות ומקבלת בסקר 9 מנדטים בלבד. 

אחריה ניצבות ישראל ביתנו ויהדות התורה כל אחת עם 8 מנדטים, ובהמשך ש"ס ומרצ עם 7 כל אחת. מפלגת העבודה, גשר ודרך ארץ לא עברו את אחוז החסימה.

למי היית מצביע לו הבחירות היו נערכות היום? (צילום: צילום מסך חדשות 13)למי היית מצביע לו הבחירות היו נערכות היום? (צילום: צילום מסך חדשות 13)

עוד עולה מהסקר, כי לפי החלוקה במפת הגושים גוש הימין מקבל61 מנדטים, המרכז שמאל 51 וישראל ביתנו 8 מנדטים.

בהמשך נשאלו המשיבים מה דעתם באשר לאופן שבו הממשלה מנהלת את המשבר הכלכלי:

75% ענו "לא טוב", 16% ענו "טוב" ו-9% השיבו כי הם "לא יודעים".

במענה לשאלה באיזו מידה אתה מרוצה מרה"מ בטיפול במשבר ענו 61%  מקרב הנשאלים "לא מרוצה", 19% השיבו "די מרוצה" ו-15% ענו "מרוצה".

61% אינם מרוצים מתפקודו של רה''מ (צילום: צילום מסך חדשות 13)61% אינם מרוצים מתפקודו של רה''מ (צילום: צילום מסך חדשות 13)

לשם השוואה, בחודש אפריל ענו 32% מקרב הנשאלים כי הם "לא מרוצים".

בנוסף, 45% ממשתתפי הסקר השיבו בחיוב על השאלה האם צריך למנות את נפתלי בנט למנהל משבר הקורונה. 26% השיבו ש"לא" ו-29 ענו "לא יודע".

45% בעד בנט (צילום: צילום מסך חדשות 13)45% בעד בנט (צילום: צילום מסך חדשות 13)

לאחר מכן נשאלו המשתתפים באיזו מידה הם מרוצים מתפקודו של שר האוצר ישראל כ"ץ. 50% ענו "לא מרוצים", 24% השיבו שהם "די מרוצים" ו-10% ענו שהם "מרוצים".

מחצית מהציבור לא מרוצה משר האוצר (צילום: צילום מסך חדשות 13)מחצית מהציבור לא מרוצה משר האוצר (צילום: צילום מסך חדשות 13)

את אותה השאלה נשאלו המשתתפים גם באשר לשר הבריאות יולי אדלשטיין. 53% ענו כי הם אינם מרוצים, 22% ענו שהם די מרוצים, ורק 10% השיבו כי הם מרוצים מתפקודו.

הרוב אינם מרוצים משר הבריאות החדש (צילום: צילום מסך חדשות 13)הרוב אינם מרוצים משר הבריאות החדש (צילום: צילום מסך חדשות 13)

נתון נוסף שעלה מן הסקר, הוא חשש הציבור מפני פגיעה ביציבותו הכלכלית. 45% מקרב הנשאלים ענו כי הם חוששים מעט מפגיעה ביציבות הכלכלית שלהם ושל בני משפחתם, 38% אמרו כי הם חוששים מאוד, ו-14% אינם חוששים כלל.

הרוב חושש מעט  (צילום: צילום מסך חדשות 13)הרוב חושש מעט (צילום: צילום מסך חדשות 13)