נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות שיגרה היום (חמישי) מכתב לכלל עובדי מערכת המשפט בארץ בעקבות הצעתו של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' להקים ועדת חקירה לניגוד עניינים של שופטים ותקפה את הכנסת: "ההצעה לחקור את ניגודי העניינים של השופטים - גל עכור, ניסיון להלך עלינו אימים".

בפתח דבריה כתבה חיות כי "לצד גל הקורונה נדרשת הרשות השופטת להתמודד בעת האחרונה עם גל עכור נוסף שהגיע לשיא או שמא אומר לשפל המדרגה בהצעה שעלתה ונדחתה בכנסת בשבוע החולף בדבר הקמת ודעת חקיקה פרלמנטרית לבדיקת 'ניגודי העניינים של בכירי המערכת המשפטית'. כל בר דעת יכול היה להתרשם כי מדובר בהצעה הנובעת ממניעים לא עניינים שנועדה רך לנגח את הרשות השופטת בניסיון להלך עלינו אימים ולפגוע בעצמאות השיפוטית ובאמון הציבור בבתי המשפט". 

"הרשות שלנו אינה מבקשת 'לטאטא דבר מתחת לשטיח'", כתבה נשיאת העליון והוסיפה: "היא נתונה לביקורת, קשובה לביקורת ופועלת בנחישות ובהמתנה לתיקון הטעון תיקון ולהגברת השקיפות של פעילותה. לצד זאת חשוב לציין כי הרשות השופטת היא אחת הרשויות השקופות והחשופות ביותר לביקורת. הדיונים בכל בתי המשפט פתוחים לציבור הרחב (למעט אלה שעליהם מוטל חיסיון על פי דין). השופטים נתונים לביקורת של נציבות תלונות הציבור על השופטים ולדין משמעתי מקום שבו הדבר נדרש, והם מחויבים לכללי אתיקה מפורטים ולהדרי פסלות הקבועים בחוק.

לסיום כתבה חיות, כי היא "סמוכה ובטוחה כי למרות גלי הקורונה והגלים העכורים האחרים המתרגשים עלינו בעת הזו, נמשיך לעמוד איתן ולמלא את תפקידנו נאמנה במקצועיות, במסירות ומותך תחושת שליחות כדרכנו".