שר הפנים הרב אריה דרעי, שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן, ויו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני, קיימו היום (חמישי) דיון מעמיק נוכח הנסיבות הפוליטיות והעיכוב בגיבוש תקציב המדינה. באותו מעמד, ראשי סיעות ש"ס ויהדות התורה פנו במסר לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולראש הממשלה החלופי ושר הביטחון בני גנץ, וקראו לפעולה משותפת שתמנע הליכה לבחירות נוספות.

"אזרחי ישראל מתמודדים בימים אלה עם בעיות קשות, בריאותיות וכלכליות, ועצם המחשבה ללכת למערכת בחירות בעת הזאת הינה טירוף מוחלט", מסרו. "זה הזמן לפנות כל דבר אחר, להביא לאישור דחוף של תקציב המדינה, בכדי שנוכל להתמקד באתגרי המשק ומערכת הבריאות, נוכח משבר הקורונה שפוקד את אזרחי ישראל ואת כל העולם. לא נשתף פעולה עם כל יוזמה להקדמת הבחירות ואנו נעשה הכל למנוע בחירות".

מכחול לבן נמסר בתגובה לדברי ראשי הסיעות החרדיות: "אזרחי ישראל לא יסלחו למי שיגרור את המדינה לבחירות בתקופת חירום רפואית וכלכלית. דרעי, ליצמן וגפני צודקים- חייבים להעביר תקציב לשנה כפי שכל כלכלני ישראל ממליצים ולחזק את האזרחים, הכלכלה והחברה הישראלית".

גם חברי סיעת דרך ארץ, שר התקשורת יועז הנדל וח״כ צבי האוזר, התייחסו להודעת החרדים: "קוראים לראשי המפלגות החרדיות להצביע בעד הצעת החוק לדחיית אישור התקציב. גם חברינו מהמפלגות החרדיות מבינים: מי שמוביל לבחירות בעת הזו פוגע באזרחי ישראל. אנחנו מצפים מכל חברי הבית לתמוך בהצעת החוק לדחיית אישור התקציב ולמנוע את פיזור הכנסת בסוף החודש. חייבים להתרכז בבלימת מגיפת הקורונה והמגיפה הכלכלית ולשים את המחלוקות הפוליטיות בצד".

כזכור, המתיחות בקואליציה סביב התקציב מאיימת על שיתוף הפעולה בין המפלגות. גם בליכוד וגם בכחול לבן מתעקשים כל אחת על עמדתה. בליכוד ממשיכים לקדם תקציב חד-שנתי ואילו במפלגתו של גנץ מתעקשים על תקציב גם לשנת 2021.