הליכוד צונחת, ימינה נוסקת: סקר של קמיל פוקס שפורסם הערב (חמישי) בחדשות 13 חושף שינוי דרמטי במפת המנדטים: לו הבחירות היו מתקיימות היום, מפלגת הליכוד הייתה זוכה ב-29 מנדטים בלבד - שפל היסטורי של שנים.

נתניהו מתכונן לבחירות? צילום: מתוך דף הפייסבוק של ראש הממשלה

גם מפלגת כחול לבן ממשיכה במגמת הירידה עם שמונה מנדטים בלבד, ומנגד ימינה רושמת הישג מפתיע עם לא פחות מ-19 מנדטים - התחזקות של שלושה מנדטים מהסקר האחרון. 

יש עתיד הייתה מקבלת 19 מנדטים, הרשימה המשותפת - 15 מנדטים, ישראל ביתנו - שמונה מנדטים וכך גם ש"ס, ואילו יהדות התורה ומרצ שתיהן עם שבעה מנדטים כל אחת. העבודה, גשר, דרך ארץ והבית היהודי לא עוברות את אחוז החסימה.

מפת הגושים: 
גוש מרכז-שמאל - 49 
גוש ימין-חרדים - 63
הרשימה המשותפת - 15 
ליברמן - 8 

בנימין נתניהו ונפתלי בנט (צילום: חיים צח, לע''מ)בנימין נתניהו ונפתלי בנט (צילום: חיים צח, לע''מ)

גם ב"כאן 11" ערכו סקר מנדטים שתוצאותיו מעט שונות: הליכוד מסתפקת ב-30 מנדטים אולם ימינה נהנית מ-15 מנדטים בלבד. בלוק הימין מגרד את ה-62 הנכסף וליברמן מאבד את מעמדו כלשון המאזניים.

יש עתיד–תל"ם עם 17 מנדטים, הרשימה המשותפת עם 16 ואילו כחול לבן מעט חזקה יותר עם 12 מנדטים. ש"ס עם תשעה מנדטים, יהדות התורה – שמונה, ישראל ביתנו – שבעה וחותמת את הרשימה מרצ עם שישה מנדטים.

גם בסקר זה העבודה, דרך ארץ, גשר והבית היהודי לא עוברות את אחוז החסימה. 

מפת הגושים לפי סקר "כאן": 
גוש ימין-חרדים – 62
גוש מרכז-שמאל – 35
הרשימה המשותפת – 16
ישראל ביתנו – 7

לא עוברות את אחוז החסימה (צילום: צילום מסך, חדשות 13)לא עוברות את אחוז החסימה (צילום: צילום מסך, חדשות 13)

בתשובה לשאלה "האם הממשלה מנהלת היטב את המשבר הכלכלי", 71% ענו כי הם חושבים שהממשלה לא מנהלת היטב את המשבר הכלכלי ורק 20% היו מרוצים מתפקודה. 

71% לא מרוצים מהתנהלות הממשלה (צילום: צילום מסך, חדשות 13)71% לא מרוצים מהתנהלות הממשלה (צילום: צילום מסך, חדשות 13)

בתשובה לשאלה "באיזו מידה אתה מרוצה מהתנהלותו של ראש הממשלה נתניהו בניהול המשבר"59% ענו כי הם לא מרוצים מנתניהו בניהול המשבר, 22% די מרוצים ורק 13% הגדירו עצמם כמרוצים מתפקודו של רה"מ. 

התוצאות היו דומות גם בסקר "כאן 11": 62% אינם מרוצים מתפקודו של נתניהו במשבר לעומת 31% מרוצים. בסקר עלה כי בקרב מצביעי הליכוד ישנה שביעות רצון גדולה יותר מהתפקוד, 78%, אך בקרב מצביעי מפלגות אחרות ישנו חוסר שביעות גורף.

59% לא מרוצים מתפקודו של נתניהו במשבר הקורונה (צילום: צילום מסך, חדשות 13)59% לא מרוצים מתפקודו של נתניהו במשבר הקורונה (צילום: צילום מסך, חדשות 13)

לגבי תפקודו של פרויקטור הקורונה, פרופסור רוני גמזו, הדעות היו חלוקות: 36% מאמינים מאד שגמזו יבצע את המהלכים הנכונים, מספר כמעט זהה לאלו שלא כל כך מאמינים בו - 34%. 

רק 36% מאמינים שגמזו יבצע מהלכים נכונים (צילום: צילום מסך, חדשות 13)רק 36% מאמינים שגמזו יבצע מהלכים נכונים (צילום: צילום מסך, חדשות 13)

ההתאמה לראשות הממשלה: נתניהו עדיין מוביל עם 51% אחוזי תמיכה, לעומת 31% לגנץ ו-28% ללפיד. הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט זכה ל-23% ואילו רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב, זכה ל-19%

בסקר "כאן 11", 37% תמכו בנתניהו, 19% תמכו בבנט, 15% בלפיד ורק 10% מהנשאלים תמכו בראש הממשלה החליפי גנץ.

התאמה לראשות הממשלה (צילום: צילום מסך, חדשות 13)התאמה לראשות הממשלה (צילום: צילום מסך, חדשות 13)

ראש הממשלה נתניהו טען כי ההפגנות בבלפור מאורגנות עי השמאל - אבל 47% מהנשאלים בסקר לא מסכימים איתו, אל מול 41% שמחזיקים בעמדתו של רה"מ. 

מי עומד מאחורי ההפגנות בבלפור? (צילום: צילום מסך, חדשות 13)מי עומד מאחורי ההפגנות בבלפור? (צילום: צילום מסך, חדשות 13)

הסקר נערך על ידי פרופסור קמיל פוקס וכלל 704 נשאלים, מהם 604 מהאוכלוסייה היהודית ו-100 מהמגזר הלא יהודי. טעות הדגימה היא 3.9%. הנתונים שוקללו לפי הצבעה קודמת ולפי מגזר דתי.