היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט השיב למכתב התקיף ששלח אליו מוקדם יותר היום (שלישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו, וכתב כי כל התלונות בנושא מטופלות ברצינות ובנחישות. בכל הנוגע לאיומים כלפיי רעיית ראש הממשלה כתב כי "לפני מס' ימים כבר נפתחה חקירה והיום אף נחקר חשוד באזהרה". עוד הוסיף היועמ"ש: "נמסר לי ממשטרת ישראל כי נפתחו 19 חקירות בכל הנוגע לאיומים כלפייך." 

"אין כל בסיס לטענות להקלת ראש בעניינך. לאחרונה פניתי לראש השב"כ והן למ"מ מפכ"ל המשטרה על מנת לוודא שהאיומים זוכים למענה הנדרש. נחה דעתי כי כך הוא הדבר", הוסיף עוד היועמ"ש. בסוף המכתב פנה מנדלבליט לנתניהו: "לא בשולי הדברים אבקש להוסיף: אין חולק כי למשפט הפלילי תפקיד חשוב, אך גם למנהיגי הציבור אחריות בהרגעת הרוחות, שלא נמצא עצמנו בתוצאות קשות ובלתי נסלחות".מוקדם יותר היום, רה"מ פנה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, בו הלין על חוסר הטיפול, לטענתו, באיומים עליו ועל בני משפחתו. "למיטב זכרוני לא פניתי אליך ישירות בשנים האחרונות בנושאים אישיים, אף שהיו לי אינסוף סיבות טובות לעשות זאת.  בחודשים האחרונים מתנהל נגדי ונגד בני משפחתי מסע שיסוי חסר תקדים הכולל קריאות לאלימות ואף לרצח שלי ושל בני ביתי. חשבנו שנחצו כל הקווים האדומים. מתברר שטעינו", כתב בראשית מכתבו.

"בשבוע שעבר, מפגינים מול מעון ראש הממשלה נופפו באיברי מין מנופחים שעליהם כתבו כתובות נאצה בעלי אופי מיני המכוונות לרעייתי, לבני יאיר ולי. ביזוי מיני בוטה זה, ועוד במרחב הציבורי, לא זכה עד כה לשום תגובה מצידך. וכאילו לא די בזה, גם לא מצאת לנכון לפתוח בחקירה מיידית על ציוץ התועבה בטוויטר שנשלח אליך, של גולש שאיים במפורש לאנוס את רעייתי - לא במרומז, לא במעורפל, אלא באיום של מעשה אונס ברוטלי ומזעזע: ״אני כל כך פטריוט עד שמרגיש חובה לאומית להעמיד את שרה נתניהו על ארבע ואז בעוצמה יהודית ובנחישות ציונית לחדור אליה מאחור״".

"אינני זוכר בשיח הפומבי כלפי נשות ואישי ציבור בישראל איום בעל אופי מיני כה משפיל ומבזה מאז הקמת המדינה. השתיקה של רוב ארגוני זכויות האישה והאדם ושל רבים מנציגי ומשרתי הציבור זועקת לשמיים. כך גם השתיקה ואוזלת היד שלך. אפסות הפעולה שלך נוכח הקריאות לרצח שלי ושל בני משפחתי והאיומים באונס של רעייתי היא לא פחות מאשר התרה שערורייתית של דמנו".

בנימין נתניהו נגד התקשורת. צילום: לע"מ

בסיום מכתבו כתב: "למרות שמצופה ממך שתפעל גם ללא פנייה ממני, אני דורש ממך לפתוח מייד בחקירה פלילית כדי למצות את הדין עם מי שעשו את המעשים המחרידים הללו, וכן לפתוח בחקירה פלילית של כל הקוראים לרצח שלי ושל משפחתי, שחלקם אפילו מפרטים את האופן בו ירצחו אותנו.חשוב להדגיש: אני מגנה אלימות ואיומים באלימות מכל צד שהוא, וחובתך העליונה היא לפעול כנגדם ללא הפליה כלפי כל צד שהוא, גם כשהם מכוונים אלי ואל משפחתי. אני רוצה לקוות שבניגוד לכל תשובותיך הקודמות, הפעם תתקבל ממך תגובה הולמת ולא עוד מכתב דחייה  בירוקרטי מתפתל שזועק לשמיים מחד-צדדיות, חוסר מעש ואי-אכיפה בררנית".

ראש האופוזיציה, יאיר לפיד, הגיב לאמירות: "ההתקפה של נתניהו על מנדלבליט אינה מטורפת, היא מחושבת. זה עוד נסיון של נתניהו להסיט את השיח הציבורי מהעובדה שהוא נכשל כשלון גמור בניהול כלכלת הקורונה. לפי כל המדדים הבינלאומיים הממשלה שלו היא הממשלה שניהלה את המשבר הכלכלי הכי גרוע בעולם. שום מכתב היסטרי לא ישנה את זה. 

"המפגינים בבלפור ועל הגשרים הם אנשים נהדרים שאכפת להם מהמדינה, אמירות מיניות ואלימות על ראש הממשלה ומשפחתו הן פסולות ובשוליים. מדינת ישראל זקוקה לממשלה קטנה ויעילה שבראשה עומד אדם שמקדיש את זמנו לציבור ולא לפארנויות ולכתבי האישום שלו".