ראש בראש: ח"כ עופר שלח פרסם הערב (שבת) בפייסבוק את המתווה שהוא מציע לקיום פריימריז פתוחים לראשות מפלגת יש עתיד. על פי הצעתו, הפריימריז יתקיימו עד סוף השנה בין ה-1 ל-15 בדצמבר השנה. "המועד הבא לפיזור אפשרי של הכנסת הוא ה-23 בדצמבר. זה חייב לקרות לפניו. מנגד, אנחנו צריכים זמן להיערך, תוכנית וטכנית. לכן המועד האופטימלי הוא בשבועיים הראשונים של דצמבר", הסביר שלח.

על הפריימריז ביש עתיד תפקח ועדת בחירות בראשות שופט בדימוס. בוועדה יהיו חברים אנשי הנהלת המפלגה, בכירי הח״כים ונציגי שטח מרכזיים. כמו כן, הוועדה תהיה אחראית על קביעת תקנון הבחירות ותפקח על ההכנות הטכניות.

כל אדם שאינו חבר במפלגה אחרת יוכל להתמודד, ובלבד שיצטרף ליש עתיד ויכריז על מועמדותו עד חודש לפני הבחירות. על פי מתווה שלח, הבחירות חייבות להיות פתוחות לכל מועמד, חבר יש עתיד היום או מי שיבקש להצטרף אליה עד למועד הקובע.

יאיר לפיד מתייחס להודעת עפר שלח, קרדיט: התכנית של בסאם ג'אבר בערוץ הערבי האלא טיוי, אתר פאנט

הפריימריז יהיו פתוחים כך שכל אדם יוכל לבחור, ובלבד שלא היה חבר במפלגה אחרת בחצי השנה שקדמה לבחירות, והמפלגה תפתח את שעריה למי שמבקש לבחור את האיש שיתייצב מול נתניהו בבחירות הבאות, וימנעו מהלכי השתלטות עוינת של חברי מפלגות קיימות. 

כל מצביע בפועל יחתום בכניסה לקלפי על טופס, לפיו הוא עומד בקריטריון זה, טופס שמשמעותו משפטית. שמות המצביעים ייבדקו כנגד הרשומים הקיימים אצל רשם המפלגות.

שלח כיו''ר ועדת הקורונה (צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת)שלח כיו''ר ועדת הקורונה (צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת)

בתוך כך, בסקר מנדטים שפורסם הערב בתכנית "פגוש את העיתונות" התברר כי אם הבחירות לכנסת ה-24 היו מתקיימות היום היתה יש עתיד בראשות יאיר לפיד זוכה ב-15 מנדטים בעוד שיש עתיד-תל"ם בראשות עפר שלח הייתה מקבלת 13 מנדטים. כזכור ח"כ יאיר לפיד הגיב בשבוע שעבר לדרישת שלח ואמר כי "הנושא יבדק".