ראש האופוזיציה יאיר לפיד התייחס היום (שני) בפתח ישיבת סיעת יש עתיד להכרזתו של ח"כ עפר שלח בשבוע שעבר על כוונתו לקדם פריימריז במפלגה ולרוץ לראשותה והגיב למתווה שהציג: "אף אחד לא מציב לי אולטימטומים, נעשה הכל בקצב שלנו. לא יהיו פריימריז פתוחים".

יאיר לפיד מתייחס להודעת עפר שלח, קרדיט: התכנית של בסאם ג'אבר בערוץ הערבי האלא טיוי, אתר פאנט

"אין דבר פחות חשוב לציבור הישראלי בימים אלה מפוליטיקה מפלגתית. המדינה קורסת ממשבר הקורונה, הציבור במצוקה. הדבר האחרון שהוא רוצה לראות זה פוליטיקאים שמתעסקים בפוליטיקה. ועדיין, חבר הכנסת עפר שלח העלה בשבוע שעבר הצעה לקיום פריימריז פתוחים ביש עתיד", אמר לפיד.

"ההצעה של עפר לא באה בחלל ריק. אנחנו התחלנו כבר לפני כמה חודשים בתהליך של בחינת כל האפשרויות לדמוקרטיזציה של המפלגה. זה השלב הבא, הטבעי, של מפלגה גדולה. של אלטרנטיבה שלטונית", הוסיף לפיד.

יאיר לפיד, עפר שלח (צילום: פלאש 90)
יאיר לפיד, עפר שלח (צילום: פלאש 90)

"המטרה היא להגיע במהלך 2021, לוועידת המפלגה הראשונה. בוועידה הזו אנחנו נמצא את הדרך הטובה ביותר לקיים בחירות פנימיות לתפקיד יושב ראש המפלגה. כל חבר מפלגה שירצה להתמודד מולי, מוזמן. כמובן כולל עופר, שהוא מועמד ראוי. אני מניח שהוא לא יהיה היחיד".

"במסגרת התהליך שהתחלנו בו בתוך המפלגה בחנו כבר כמה שיטות לקיום בחירות פנימיות. אחת האפשרויות שנפסלו, היא פריימריז פתוחים", הבטיח. "פריימריז פתוחים זה קבלני קולות ומפקדי ארגזים, כל מה שאין ולא יהיה בד.נ.א שלנו. כל מה שהרס מפלגות אחרות. ההצעה לא התקבלה". 

"תהיה התמודדות. אני מברך עליה, הגיע זמנה, אבל אנחנו נעשה הכל בלי לחץ. אף אחד לא מציב לי אולטימטומים. אני לא אתן לתופעות שהרסו מפלגות כמו העבודה וקדימה להרוס גם את יש עתיד". 

"ביש עתיד חברים אלפי פעילים שנלחמים שנים בשוחות. הם הרוויחו בזיעה, בצמתים ובגשרים את הזכות לעצב את דמותה ולבחור את הנהגתה. את הבחירות הפנימיות אנחנו נבנה איתם בעבודה משותפת. עם ראשי המטות ועם הפעילים המרכזיים". ח"כ שלח הגיב ללפיד וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "אנשים חזקים לא מפחדים".