שר הביטחון, בני גנץ, שוחח הערב (שני) טלפונית עם מקבילו בבחריין, הגנרל עבדאללה בן חסן אל-נועימי. השניים דנו בשיתוף הפעולה הביטחוני בין המדינות, יממה לפני טקס החתימה על הסכם הנורמליזציה בבית הלבן. השניים הביעו את ציפיותיהם לכינון יחסים קרובים בין המדינות - כך אמר מקור ישראלי לסוכנות רויטרס.

בני גנץ מברך על ההסכם עם בחריין. צילום: דוברות משרד הביטחון

כזכור, השר לשיתוף פעולה אזורי אופיר אקוניס שוחח הבוקר עם השר לענייני תעשייה, מסחר ותיירות של בחריין, זייד בן רשיד אלזייני. השרים בירכו אחד את השני על הסכם השלום שייחתם מחר בוושינגטון, וסיכמו לחזק את הקשרים בין שתי המדינות על בסיס העקרון "שלום למען שגשוג". עוד סיכמו השניים להיפגש בהמשך במטרה להדק את שיתוף הפעולה בין משרדיהם. השרים הביעו תקווה להמשך הנורמליזציה במזרח התיכון למען כלל אזרחי האזור.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, המריא אמש לוושינגטון, שם ישתתף בטקס החתימה על הסכמי הנורמליזציה בין ישראל לאיחוד האמירויות ובחריין בבית הלבן. "אני יוצא למענכם למשימה היסטורית להיפגש עם נשיא ארצות הברית. זהו עידן חדש של שלום שאני פועל למענו 25 שנים איחוד של שלום מדיני ושלום כלכלי הם יזרימו לנו מילארדי דולרים. זה תמיד טוב, וטוב במיוחד בקורונה", אמר נתניהו בהצהרה לתקשורת.