בתגובה להגבלת ההפגנות בבלפור בשבוע הקרוב, יצאו אמש (חמישי) מאות פעילי 'קריים מיניסטר' וחברי קבוצות מחאה נוספים אל אלפי מוקדים ברחבי הארץ. במהלך הפגנת מחאה בתל אביב טענו מפגינים כי רכב נסע במהירות גבוהה לכיוון הצועדים בדרך מנחם בגין ועל פי עדות של הנוכחים במקום, שתי מפגינות שניסו להימלט נפלו על גבן ונפצעו. עוד טענו המפגינים, כי המכונית הפוגעת ברחה ממקום האירוע תוך נסיעה ברמזור אדום.

מהמשטרה נמסר כי היא קיבלה דיווח ממד"א על חשד לניסיון דריסה ולאחר בדיקת האירוע עלה כי לא התרחשה דריסה אך היה אירוע בו רכב הגיע במהירות לכיוון המפגינים, אך לא פגע בהם. בשלב זה טרם ברור מה היו נסיבות האירוע, אולם פרטי הרכב וזהות בעליו ידועים במשטרה ובכוונתה להביא אותו לחקירה.

הרכב שהאיץ בהפגנה בת"א. צילום: ללא קרדיט

מבדיקה של המשטרה עולה כי בניגוד לפרסומים ולדיווחים על אירוע דריסה לכאורה במהלך ההפגנה, בשעות הערב המאוחרות התקשרה אזרחית למד"א בטענה לפיה היא נפגעה מרכב, אולם לצוות מד"א שהגיע למקום היא אמרה כי היא לא נפגעה מרכב, אלא נבהלה מרכב שחלף סמוך אליה. על פי מד"א שהעביר את הדיווח למשטרה, האישה לא נזקקה לטיפול, לא נראו עליה סימני פגיעה והיא קמה והמשיכה בדרכה. במשטרה מציינים כי האירוע לא דווח להם, וכי לא נעצר שום רכב או חשוד.

הפגנות בת''א (צילום: אבשלום ששוני)הפגנות בת''א (צילום: אבשלום ששוני)

בתוך כך ממשיכה המחאה להתקיים תוך שהמפגינים חוסמים צירי תנועה, פורצים חסימות שהציבה המשטרה ולא שועים להוראות השוטרים. מפקד המשטרה במקום הודיע למפגינים כי מדובר בהפגנה לא חוקית ואמר כי יש להם זמן סביר כדי להתפזר ולעזוב את המקום.

ההפגנה בת''א (צילום: אבשלום ששוני)ההפגנה בת''א (צילום: אבשלום ששוני)

משהמשיכו המפגינים את ההתפרעות ומשלא שעו להוראות המשטרה, החלו השוטרים בפיזורם תוך ביצוע מעצרים. עד כה נעצרו 12 מפרי סדר. בנוסף חולקו עשרות דוחות בגין חריגה מהנחיות משרד הבריאות.

אחת המפגינות שנזקקה לטיפול רפואי בהפגנה בת''א (צילום: אבשלום ששוני)אחת המפגינות שנזקקה לטיפול רפואי בהפגנה בת''א (צילום: אבשלום ששוני)

מפגינים מול שוטרים ברחוב הרכבת בת''א (צילום: אבשלום ששוני)מפגינים מול שוטרים ברחוב הרכבת בת''א (צילום: אבשלום ששוני)

מפגינים נגד הגבלת ההפגנות בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני)מפגינים נגד הגבלת ההפגנות בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני)

מחאות נגד נתניהו ברחבי הארץ (צילום: אבשלום ששוני)מחאות נגד נתניהו ברחבי הארץ (צילום: אבשלום ששוני)

ישי הדס, מראשי 'קריים מיניסטר', אמר מוקדם יותר הערב: "ביבי, הגבלת את ההפגנות בבלפור וקיבלת המון זועם בכל הארץ. מפגן דמוקרטי אדיר שיביא לנפילתך. הציבור מבין שהמשך שלטונך מסוכן לישראל ולא ייתן לך לגנוב את הדמוקרטיה ולהימלט מהדין. גם אם תגביל את ההפגנות למטר אחד נפגין נגדך בכל זמן ובכל מקום עד שתלך".

מחאות נגד נתניהו ברחבי הארץ. צילום: אבשלום ששוני
מחאות נגד נתניהו ברחבי הארץ. צילום: אבשלום ששוני

מחאות נגד נתניהו ברחבי הארץ (צילום: אבשלום ששוני)מחאות נגד נתניהו ברחבי הארץ (צילום: אבשלום ששוני)
מחאות נגד נתניהו ברחבי הארץ (צילום: אבשלום ששוני)מחאות נגד נתניהו ברחבי הארץ (צילום: אבשלום ששוני)